Karta graficzna do monitora Full HD

Siemka! Planując kupno nowego komputera, okazało się, że za kilka miesięcy zostanie wymieniony monitor. Ten, który mam teraz, ma rozdzielczość 1366x768. Nowy będzie już w Full HD. Więc mam teraz problem z wyborem karty. Chcę grać w jakieś gry, nie mówię że od razu jakiś Wiedźmin 3, ale nowsze produkcje oczywiście będą na nim grane. Wydaje mi się że 1GB do grania w Full HD będzie za mało, tak więc raczej kupię kartę z 2GB pamięci, ale czekam na wasze porady. Co do kart nad którymi myślałem są to : http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-260x-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-r7260x-dc2oc-2gd5-613649/ (niedostępna, ale już 2 raz do nich napisałem w sprawie tej karty, czekam na odpowiedź), druga to : http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-r7-250x-vapor-x-2gb-ddr5128bit-dvihdmidp,59252.html (ta jest takim drugim wyborem, jakby ten Asus już na pewno nie był dostępny). Nic więcej ciekawego nie udało mi się znaleźć, już widzicie jaki jest mój budżet na tą kartę, i jakby co chce się go sztywno trzymać. Także czekam na rozsądne odpowiedzi, w których dowiem się czy wystarczy do 1080p 1GB pamięci w karcie, czy 2GB, oraz oczywiście czekam na propozycje tych kart. I jeszcze specyfikacja komputera który zamierzam kupiić :

 

CPU : Intel Core i3 4160

GPU : ?

Płyta : ASrock H81M-VG4 R2.0

RAM : Kingston HyperX Fury 8GB 1600MHz

PSU : Enermax ENP500AGT

 

Reszta, tzn. Dysk, obudowa i nagrywarka mam. 

1 GB vs 2 GB? Różnica w cenie wynosi często kilka złotych, więc tu raczej bym się nie zastanawiał i wziąłbym wersję z 2 GB.

 

Tylko w Twoim wypadku jest problem w tym, że planujesz wziąć jedną z dwóch naprawdę słabych kart. W takim wypadku na nic zdadzą Ci się te 2 GB. Choć przyznam, że ten Radeon R7 260X nie jest jeszcze taki zły. Dobrze byłoby dozbierać trochę przynajmniej do tej karty. Lub odpowiednika innej marki tylko kilka zł tańszego. Możesz też wziąć jakiegoś GeForce od NVIDIA, ale oni w tym przedziale cenowym mają mniejszy wybór.

Dzięki za odpowiedź, wiem, słabe karty, bo niestety budżet nie jest duży. Dzięki tez za propozycje tej karty, zobaczę czy będę miał możliwość jej kupna, ale postaram się, bo karta jest już lepsza niż moje propozycje (czekam jeszcze na odpowiedz od morele, może ta 260X będzie jeszcze dostępna). Ja także jestem w złej sytuacji, bo w sumie gdybym dołożył jakieś 400 zł miałbym o wiele mocniejszy komputer, ale raczej szanse są małe. Mówię tutaj o karcie zaproponowanej przez ciebie oraz o dołożeniu do i5. Ale cóż, dzięki za pomoc, lecz nadal czekam na inne odpowiedzi.