Karta graficzna do nowych gier

Witam znajomy ma dylemat która z kart graficznych ma zwiąść ponieważ dużo gra i chciałby pograć w nadchodzące nowości jakie wyjdą którą z tych dwóch ma wybrać ;

http://allegro.pl/item253960919_palit_8 … 0_1ns.html

http://allegro.pl/item254367022_hit_naj … ition.html

Może wydać max 400 - 420zł na nową garfe ,a konfiguracje komputera ma podobną jak do mojego w opisie.

Jeżeli macie jakieś inne propozycje to prosze o linki oraz uzasadnienie dlaczego akurat ta będzie sie nadawać do gier.Pozdrawiam

PALIT 8600 GT sonic będzie dobrym wyborem

nadchodzące nowości czyli pewnie Crysis i Hellgate London nie oszukujmy sie ale do gry w te gry to bez 8800(GTX najlepiej) nie podchodziłbym, oczywiście piszę o grze w trybie DX10. No ale rzeczywistości ściąga z chmur więc z tych dwóch to chyba jednak 8600GT Sonic+.

A ja radziłbym poczekać do 29.10 na premierę 8800GT (w dzień premiery będzie można je już kupić)

Wersja 256DDR3 (wystarczy zupełnie) będzie kosztować w przedziale - 500-550 zł.

nie pisz bajek, nie rób złudnej nadziei. Ta karta będzie kosztować raczej 550 ale po przeliczeniu na polskie złote z ok. 200 dolarów co automatycznie trzeba zmienić na 200 euro jeżeli sprzęt kupuje się w Europie czyli ok.800 a znając życie to i tak jeszcze pewnie będzie raczej powyżej 8 stów niż poniżej - chciałbym się mylić.

w tej cenie palit 8600gt sonic+ to jedyne rozsądne rozwiązanie w kontekście posiadanego budżetu.

Ma większe możliwości OC. Bardziej wydajna po zmianie BIOS-u. Po podkręceniu może się grzać ale dac lepszy wentyl na kartę np:

http://allegro.pl/item256253196_pentagr … ys24h.html

i powinno śmigać. :spoko:

nie ma takiej potrzeby ten wentyl co fabryka dała jest bardzo wydajny w idle 45-46 a w stresie ok.55. Z tym że jest to wentyl zajmujący dwa sloty.

To wentyl produkowany który po OC nie będzie wyrabiał. Wentyle fabryczne nie są zaprojektowane tak aby po “tuningu” karty ich wydajność nie spadła.

Są zaprojektowane tak aby dobrze odprowadzać ciepło przy fabrycznych ustawieniach dlatego zaproponowałem tamtego Pentagram’a.

http://allegro.pl/item253960919_palit_8 … 0_1ns.html wybór padł na tą karte,dzisiaj karta została zamówiona.Pozdrawiam

Jest taka dobra zasada nie masz pojęcia o czym jest rozmowa nie odzywaj się. Byłoby dobrze gdybyś stosował się do niej. Rację masz ale połowicznie czyli prawdą jest że wentyle fabryczne “Są zaprojektowane tak aby dobrze odprowadzać ciepło przy fabrycznych ustawieniach”. Celowo podałem temperatury jakie osiąga chip (tej karty) na tym chłodzeniu by uświadomić ci że nie ma potrzeby wymiany bo (fabryczny system chłodzenia) jest wydajny i do tego cichy. Dlatego na drugi raz zastanów się co piszesz bo cała reszta to jakieś bzdury pokazujące że nie masz pojęcia o czym piszesz. Spójrz sobie na mój konfig jakbyś miał jakieś wątpliwości. Oczywiście moja uwaga odnosi się w znacznej mierze do tego modelu karty graficznej.

Może źle to sformułowałem. Chodziło mi, że może nie być za bardzo wydajny.

Po za tym 55* w stresie to jest trochę dużo dlatego wolałbym nie myśleć jak temperatura by wyglądała po podkręceniu.

55 stopni to nie jest dużo (w tym przypadku) po podkręceniu pewnie bedzie w granicach 80 w stresie , a np. dla 8800 temp. w granicach 80 to norma

kolega mnie wyręczył, dla procesora graficznego 55 st. to bardzo mało zważywszy że max ich pracy to grubo powyżej setki - tak ok. 120 w zależności od GPU. chłodzenie w tej karcie to tak naprawdę najlepszy punkt programu bo procesor to jest niestety kastrat.