Karta graficzna do obróbki filmów

(Jacelo) #1

Witam uprzejmie!

Która z niżej wymienionych kart graficznych lepiej sprawdzi się w amatorskiej obróbce filmów z kamery cyfrowej w jakości HD (okazjonalna obróbka nagrań np. z wakacji)?

ATI Radeon HD 5450 1GB

czy

GEFORCE GT520 1GB

(system) #2

Żadna, te karty nawet do gier się marnie nadają, nie mówiąc o obróbce filmów czy jakiejkolwiek grafiki.

(sadaj72) #3

Rendering w takim AE np. chyba dalej odbywa się na cpu...

A jeżeli wykorzystuje GPU to pewnie przez CUDA, wtedy jakiś GTX 460 1GB, albo nawet coś lepszego by się przydało

(system) #4

Moim zdaniem nawet zintegrowana da spokojnie radę.

(system) #5

O kurczę! Jakie skrajności! U ciebie to i Ati Rage 128, czy Riva TNT2 również spokojnie dałyby radę. Obróbka filmów to zastosowania specjalne, profesjonalne, które wymagają dużej mocy obliczeniowej od grafiki i procesora. Nie chcę nawet polemizować z tobą, że żadna zintegrowana grafika się do tego nie nadaje. Tu w grę wchodzą karty wyższej klasy, od GF 460, 560, czy Radeon 4870, 5870 wzwyż.

(system) #6

Amatorskiej obróbki! Czasem! Myślisz, że on ten film z wakacji na Avatara chce przerobić, czy co?

(system) #7

Profesjonalni graficy "co chcą przerobić film na Avatara" używają kart za 20000 zł. Do amatorskiej obróbki filmu w jakości HD wystarczy zwykła, dobra karta dla graczy, ale nie zintegrowana! Taka zintegrowana coś tam by pewnie działała, ale czekając na wykonanie tej operacji, korzenie by ci wrosły w krzesło. I nie jestem pewien, czy wszystko by się poprawnie zrobiło. Zintegrowana grafika to tylko praca, biuro, bank, internet, gry systemowe, oglądanie filmów, słuchanie muzyki. Weź nie przesadzaj.

(system) #8

Ja obrabiałem film w HD na Athlon II 640 z HD4290 i żadnych korzeni nie dostałem. Mówię po prostu z tego doświadczenia że praktycznie każda karta wystarczy, do tego nie potrzeba Quadro, Matroxa czy FirePro. Nie demonizuj integr, na w/w grałem w Fallout 3 na wysokich ustawieniach bez AA :wink:

(system) #9

No dobrze, ale obróbka, obróbce nierówna. Nie wiadomo, co kto rozumie przez obróbkę filmów. Weź na przykład spróbuj na zintegrowanej grafice przekonwertować film na inny format pliku. Zresztą ok, nie motajmy już, bo to mija się z tematem. Z twoich wypowiedzi wynika, że obie karty autora tematu nadają się, bo są lepsze od zintegrowanej.

(sadaj72) #10

Rendering odbywa się na cpu w wielu programach.

Cuda to wciąż nowość, to prawda że w grafice stosuje się karty np. quadro, ale to za duży wydatek do amatorskiej obróbki.

Mocny CPU (Phenom X6, Bulldozer, I7 itd.) i średnia karta (GTS450, 5770) spokojnie powinny wystarczyć.

(system) #11

W/g mnie, bardzo dobra i konkretna konfiguracja do amatorskiej zabawy z obróbką wideo. Zgadzam się :slight_smile: