Karta graficzna do PC

Jeżeli chodzi o wydajność to oczywiście Nvidia. Jeżeli jednak chcesz mieć ogromny wpływ w ustawienia sterownika karty to AMD. Sterowniki AMD Adrenalin pozwalają dowolnie konfigurować posiadaną kartę. Nawet te starsze modele.

@sidkwa o tego nie wiedziałem. Dzięki za info.

Jednak ja nie z tych co aż tak lubią grzebać, zwykła zmiana zegarów procka/vram czy wentylatorów wystarczy.

KUPUJĘ GTX 1650 SUPER !

Dzięki wszystkim.

Super! :smiley:

Sprzedam GTX 650 z Arctic accelero s1 :smiley:

Jeszcze jedno, bo teraz głupiałem i mam laga…

GTX 1650 Super nie ma VGA, a takie wejście ma mój monitor. Wiem, że potrzebuję adapter DVI-D na VGA… ale czy ten “aktywny” czy zwykły adapter wystarczy ?

Wystarczy prosta przejściówka na przykład HDMI/DVI-D na VGA.

@sidkwa bez “aktywnego” trybu ? Bo czytam w necie i mam mętlik w głowie.

Nie wiem co to “aktywny tryb”. Jak chcę podłączyć stary monitor VGA do nowoczesnej karty która ma tylko HDMI lub DVI-D to używam przejściówki i zawsze działa. Nie mam pojęcia o jakiś aktywnych trybach. :wink:

Kiedyś mając DVI też używałem przejściówki zwykłej na VGA. A teraz ogłupiałem, bo niby trzeba z cyfrowego DVI-D (moży być DVI-I a to już inna bajka) zmienić sygnał na analogowy za pomocą konwertera aktywnego.

Wygląda to tak:
Screenshot_1

EDIT
W czasie pisania tego dotarłem do tematu - tutaj na forum. I wynika, ze musi być aktywny.

A nie możesz tego monitora podłączyć przez normalna przejściówkę HDMI?

Monitor ma tylko VGA. Zmienię monitor za 2 miesiące dopiero.

No i to wiele ułatwia. Są przejściówki HDMI na VGA. Sam takich mam dwie. Jeden koniec HDMI podpinasz pod kartę a drugi do monitora VGA.

To jedno wyjdzie, bo i tak muszę kupić ten “aktywny” z tego wynika. To czy kupię aktywny DVI-D na VGA czy aktywny HDMI na VGA to jeden piernik… chyba?

Sorry, ale cię nie rozumiem z czym masz problem. Kupujesz takie coś i po problemie.

Radeon 560 --> przejściówka HDMI to vga -> monitor.
Cena 15 zł na portalu aukcyjnym, tandetny chiński wyrób, ale działa porządnie.
Żadnych trybów, czy dodatków nie ma.

Tak samo przecież podłączy tą 1650 tyle, że przez HDMI.

Ale połączysz przez przejściówkę HDMI a nie przez DVI-D. Rozumiesz?

<głęboki wdech i wydech> mogę przez HDMI racja, co nie zmienia faktu, że przejsciówkę którą podałeś na zdjęciu jest aktywna, a nie zwykła jak to co teraz dam niżej.

dfgd

Rozumiesz? :slight_smile:

Używasz normalnej przejściówki takiej jak z twojego czy z mojego zdjęcia. To o czym mowa w temacie z twojego linka to problem podłączenia przez port DVI-D. Do połączenia przez HDMI wystarczy zwykła przejściówka.