Karta graficzna do płyty głównej

Witam forumowicze, mam kolejną do was prośbę, muszę kupić kartę graficzna do płyty głównej ASRock n68c-gs fx, patrze na grafiki tez uzywane poniewaz mam slaby budzet,a wystarczy mi 512mb i musi byc to ddr2. Wrazie gdyby były potrzebne podzespoły reszta to też wypisze:

 

 

Płyta główna: ASRock n68c-gs fx

Procesor : Athlon 4400+ 2x 2.3GHz

Pamięc RAM : 2x 512ram Samsung

Zasilacz : CHIEFTEC GPA-350S

Słaby budżet to ile dla jednego 10zł dla innego 10000zł. Napisz konkretnie ile chcesz kasy wydać na kartę.

Max HD4850. Słaby procesor oraz bardzo mała ilość pamięci RAM będzie tylko ograniczać grafikę.

kasy mam do max 100-150 zł ;/ dlatego też biore pod uwagę używane

No to jak wyżej pisałem. HD4850 jest w Twoim budżecie, a może i jeszcze starczy Ci na pamięć RAM, 2 razy po 1GB.

ale ta karta graficzna jest ddr3 a ja potrzebuje ddr 2

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-gt-610-1gb-1024mb-ddr3-64bit-dvi-hdmi-pci-e-810-1070-426018336-2647-479706/

 

przynajmniej nowe.

 

hd 4850 raczej kupisz jakiegoś używanego rupcia na allegro który był już 10 razy wygrzewany w piekarniku.

 

chyba że grasz w jakieś bardziej wymagające gry ale z 1 gb ramu tą wątpie.

 

jak myslisz o kupnie nawet tego hd 4850 to raczej ramu z 2 gb przydało by się dokupić.

 

procesor jeszcze nie jest taki zły ;]

 

nie napisałeś czy cię gry interesują? i jak tak to jakie?

 

bo jak grasz w jakieś stare gry to hd4850 ci raczej nie potrzebny duże zapotrzebowanie na energię.

 

po ci ci ddr2;] ddr3 jest szybsze;]

 

pewnie myslisz że ci nie obsłuży mylisz się;]

Osobiście ta

 

http://allegro.pl/msi-hd-4850-512mb-256bit-gddr3-pci-e-gwar-i3947521915.html

tak jak napisał MrBeckham666, części brałem pod okiem ddr2 i myslalem ze jak np. mam ram ddr2 to mi nie wczyta grafiki ddr3 , a gry to nwm najczęściej teraz popularyzowana to League Of Legends, Wiedźminek by mnie też skusił no i to tyle, jakoś nie grywam w dużo gier.

Nic wspólnego pamięć zamontowana w komputerze nie ma z pamięcią karty graficznej.

 

@mrBeckham666 - no to poleciłeś prawdziwe “ferrari” to się nawet do pasjansa nie nadaje.

 

Tego HD4850 co Ci poleciłem ma gwarancję 3 miesiące. Oczywiście kupując używaną zawsze jest ryzyko ale mimo wszystko brałbym używkę nić GT610.

Dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile: Naprawdę bardzo pomogliście, jeszcze raz dziękuje