Karta graficzna do płyty P4i45GV

Witam,

Kończą się wakacje i małżonka zażyczyła sobie wyczyszczenia komputera klasowego. Po postawieniu systemu okazało się, że system chodzi dość wolno. Parametry komputera:

System XP Professional SP3

MS Office 2007

Płyta główna P4i45GV

Procesor Intel Celeron 2,4GHz

RAM 1 GB

Karta dźwiękowa - zintegrowana

Karta graficzna - zintegrowana

Zastanawiałem się, czy przyczyna tego spowolnienia nie siedzi w karcie graficznej. Po zajrzeniu do środka okazało się, że płyta jest zaskakująco uboga i nie bardzo wiem, jaką kartę zastosować. Listę zamieszczoną do manuala oglądałem, ale karty są tam tak opisane, że nie wiem jaką wybrać. Gdyby ktoś mógłby coś doradzić będę ogromnie wdzięczny.

Chodzi o tanią kartę (szkolny komputer, więc nie chcę inwestować kasy), która odciąży trochę procesor.

A może to nie wina karty graficznej?

Nie ma ani PCI-E ani AGP, więc musisz szukać karty na PCI. To jaką już wybierzesz to od ciebie zależy.

http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;017 … -56670.htm

Dzięki za podpowiedzi, jeszcze 2 pytania:

A do czego jest ten slot na samym dole płyty (oznaczony jako AMR)?

Jak wyłączyć kartę zintegrowaną? Czy wystarczy nie instalować sterowników?

W BIOS’ie powinna być taka opcja. A jeżeli jej nie ma to kasa na kartę graficzną poszła na marne.

Służy do podpinania np modemów typu V.92, kart dźwiękowych, graficznych na ten slot nie było i ten standard zanim się rozpowszechnił to zdążył upaść.

Po włożeniu karty na PCI bios powinien automatycznie przestawić się na PCI. Ale nie ma sensu kupować karty na PCI bo sys i tak nie przyśpieszy, jak byś chciał kupić dobrą w miarę szybką kartę na PCI to wydatek ok 200 zł, inne np za 30 zł nie przebiją obecnej w wydajności, z resztą co proc miał by odciążyć jak komp robi ‘‘za maszynę do pisania’’ pracuje w 2D, to przy rozdzielczości 1024x768 wystarczy byle jaka karta z 2MB VRam np ATi Mach 64 z 1995r, przy typowej dla monitorów 17-19’’ 1280x1024 4MB dla trybu 2D.

Dodaj screen z programu HDTune zakładka health, może dysk jest uszkodzony, np badsectory, rozsypana mechanika.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.