Karta graficzna do procesora

Cześć. Kolega ma procesor Intel Pentium 4 3.06 GHz, 1 GB pamięci RAM DDR, zasilacz 350W i obecną kartę graficzną GeForce 6200 na magistrali PCI-E x16.

Chce ją zmienić na lepszą. Jaką doradzacie do tego jednordzeniowego procesora kartę wybrać ?

Ja myślałem o serii GeForce 8/9. Karta max. do 200zł. Jaka jest zależność między tymi kartami a procesorami ? Istnieje jakaś kombinacja ?

Jaki zasilacz jest w komputerze (marka)?

Ja na swoim Intel Caleron 3.06 GHz mam GeForce 8600 GT. I jest ok. Ładna nawet grafika. Ale jak to zależność istnieje ?

Dokładnie,bierz 8600gt lub jak chcesz koło 200zł to bierz od razu 9600gt może Ci przydać przy najblizszej modernizacji sprzętu

Zasilacz nie wiem jakiej marki ale stary na pewno. I tak wymienia na jakiś Fortron albo BeQuiet 400w. ;D

Jak się wybiera kartę graficzną co bierze się pod uwagę? Jakie czynniki ?

Jakie czynniki… Model karty na pewno :slight_smile: Np. Lepiej mieć starszą z wyższej półki niż nową z niskiej (ogólnie rzecz biorąc), szynę pamięci i typ pamięci. Może jeszcze obsługiwane standardy, ale na P4 raczej w gry z DX10/11 grać nie będzie. Na pewno wystarczy HD3850 albo 8800GT jeśli kolega chce mieć PhysX. Te karty biorą prawie 100W więc zasilacz lepiej sprawdzić.

moim zdaniem lepiej jest żeby kolega wydał 200 złotych na procesor niż na karte graficzną

On się uparł na tą :http://www.komputronik.pl/product/122864/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GT_520_MSI_1GB_DVI_HDMI_D_SUB_PCI_E_.html

Nic się z prockiem nie stanie ? Tylko, że wydajność będzie słaba karty, tak ?

Ta karta wyszła w 2011r. A np. polecany przeze mnie hd3850 i 8800GT w 2007r i są kilkukrotnie wydajniejsze. Niech kupuje, potem będzie sobie w brodę pluł.

GT 520 1GB DDR3 64 bit, to porażka, najtańsza budżetowa karta która się nawet pulpitem zadławi. Po co mu 1GB z taką kartą? 512 w zupełności wystarczy, i tak za dużo będzie dla tego procka. Bo procek mocno ograniczy każdą lepsza grafikę.

dlatego własnie mówie że raczej nie powinien zaczynać od karty a od procesora

Tylko to prawdopodobnie łączy się z kupnem płyty głównej, ramu, zasilacza, jednym słowem wszystkiego.

sądząc po procku pentium 4 ma socket 775 / 478 , z obsługą maksymalnie pentium 4 :confused: dobrze by było jakby podał model płyty głównej kolegi to by wiele pomogło

Znaczy namyślił się na kupno Intel Caleron Dual - Core 2.6 GHz .

To polecicie pod taki procesor dobrą wydajną kartę GeForce do 200 zł max. ?

Podaj model płyty głównej.

Takie rzeczy tylko w erze, do 200zł geforce8800/hd4850, ewentualnie gf9600. I to tylko używki.

Temat można zamknąć, gdyż uparł się na tamtą kartę (GT520).

Dzięki za chęci.:slight_smile:

Tylko niech tu nie przychodzi za tydzień i nie mówi ze coś mu nie działa.