Karta graficzna do procesora

(daniel06) #1

Cześć. Kolega ma procesor Intel Pentium 4 3.06 GHz, 1 GB pamięci RAM DDR, zasilacz 350W i obecną kartę graficzną GeForce 6200 na magistrali PCI-E x16.

Chce ją zmienić na lepszą. Jaką doradzacie do tego jednordzeniowego procesora kartę wybrać ?

Ja myślałem o serii GeForce 8/9. Karta max. do 200zł. Jaka jest zależność między tymi kartami a procesorami ? Istnieje jakaś kombinacja ?

(vanderneels) #2

...

Jaki zasilacz jest w komputerze (marka)?

(daniel06) #3

Ja na swoim Intel Caleron 3.06 GHz mam GeForce 8600 GT. I jest ok. Ładna nawet grafika. Ale jak to zależność istnieje ?

(kamilek030190xd) #4

Dokładnie,bierz 8600gt lub jak chcesz koło 200zł to bierz od razu 9600gt może Ci przydać przy najblizszej modernizacji sprzętu

(daniel06) #5

Zasilacz nie wiem jakiej marki ale stary na pewno. I tak wymienia na jakiś Fortron albo BeQuiet 400w. ;D

Jak się wybiera kartę graficzną co bierze się pod uwagę? Jakie czynniki ?

(system) #6

Jakie czynniki... Model karty na pewno :slight_smile: Np. Lepiej mieć starszą z wyższej półki niż nową z niskiej (ogólnie rzecz biorąc), szynę pamięci i typ pamięci. Może jeszcze obsługiwane standardy, ale na P4 raczej w gry z DX10/11 grać nie będzie. Na pewno wystarczy HD3850 albo 8800GT jeśli kolega chce mieć PhysX. Te karty biorą prawie 100W więc zasilacz lepiej sprawdzić.

(Villy) #7

moim zdaniem lepiej jest żeby kolega wydał 200 złotych na procesor niż na karte graficzną

(daniel06) #8

On się uparł na tą :http://www.komputronik.pl/product/122864/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GT_520_MSI_1GB_DVI_HDMI_D_SUB_PCI_E_.html

Nic się z prockiem nie stanie ? Tylko, że wydajność będzie słaba karty, tak ?

(system) #9

Ta karta wyszła w 2011r. A np. polecany przeze mnie hd3850 i 8800GT w 2007r i są kilkukrotnie wydajniejsze. Niech kupuje, potem będzie sobie w brodę pluł.

(igrek) #10

GT 520 1GB DDR3 64 bit, to porażka, najtańsza budżetowa karta która się nawet pulpitem zadławi. Po co mu 1GB z taką kartą? 512 w zupełności wystarczy, i tak za dużo będzie dla tego procka. Bo procek mocno ograniczy każdą lepsza grafikę.

(Villy) #11

dlatego własnie mówie że raczej nie powinien zaczynać od karty a od procesora

(system) #12

Tylko to prawdopodobnie łączy się z kupnem płyty głównej, ramu, zasilacza, jednym słowem wszystkiego.

(Villy) #13

sądząc po procku pentium 4 ma socket 775 / 478 , z obsługą maksymalnie pentium 4 :confused: dobrze by było jakby podał model płyty głównej kolegi to by wiele pomogło

(daniel06) #14

Znaczy namyślił się na kupno Intel Caleron Dual - Core 2.6 GHz .

To polecicie pod taki procesor dobrą wydajną kartę GeForce do 200 zł max. ?

(system) #15

Podaj model płyty głównej.

(igrek) #16

Takie rzeczy tylko w erze, do 200zł geforce8800/hd4850, ewentualnie gf9600. I to tylko używki.

(daniel06) #17

Temat można zamknąć, gdyż uparł się na tamtą kartę (GT520).

Dzięki za chęci.:slight_smile:

(igrek) #18

Tylko niech tu nie przychodzi za tydzień i nie mówi ze coś mu nie działa.