Karta graficzna do starego kompa

Max TDP to 140W wiec się zmieści bo zasilacz ma 360W na linii V12, jakieś 300-320W zużyje pod maksymalnym obciążeniem cały zestaw - więc da radę

1 polubienie


a ten zasilacz nie lepszy? Bo taka sama cena
Sory za niezdecydowanie

Nie będzie, bo ta 400W którą ci dałem ma dwie linie V12 po 20A, a ta 450W którą ty dałeś ma 1 linie 14A i drugą 15A więc i tak ta 400W co ci dałem wygrywa

1 polubienie

Dobra to dzięki za pomoc.
Zamówię zaraz



Jeżeli jeszcze nie zamówiłeś zapytaj sprzedającego ile lat ma ten zasilacz.

To sprawdzi się do nowego, ale gogle mi pokazał, ze najstarsze modele z rewizji 00f mogą mieć koło dekady, a obciążenie go “pod korek” 660 będzie nierozsądne. Oczywiscie jeżeli ma dekadę pracy za sobą.

Dobra to narazie nie zamawiam zasilacza i zapytam ale zamówie resztę

Kolega mi doradził że mam wziąć



i procesor ten co wcześniej pisałem

słabo widać metkę;-) Z innych stron wynika, że ma chyba na 12 360, więc z 15% od limitu.
Postarałbym się ustalić na ile nowy, bo czasem nawet 20w robi różnice.

A dobry pomysł z tą kartą graficzną?
I znalazłeś jakiś zasilacz który byłby dobry?

Zły pomysł z grafiką i zasilaczem.

MSI GTX 750 Ti , 2gb ddr5 - low profile
a ta karta?

Grafika - https://allegro.pl/oferta/zotac-gtx660ti-gwarancja-7758002246
Zasilacz - https://allegro.pl/oferta/coolermaster-rs-500-pcap-i3-j3-500w-okazja-7419316044

A czy takie zestawienie będzie dobrze działać?



Nie, tłumaczymy Ci kilkarazy to:)
Tam masz dzieloną 12, zabytek i za słabe.

Policzmy GTX 660 = 140 W
Procek 95 Watt
Reszta płyty z 70 W
Razem wychodzi Ci z 310 W

Dodajmy 20% tak żeby zasilacz chodził niżej 80% obciążenia: czyli z 380 w na 12 powinieneś mieć żeby zasilacz spokojnie i bez stresu pracował, nawet pod maksymalnym, 100% obciążeniem karty i procka.

Bierzesz po prostu bardzo energożerna kartę, która wymaga mocniejszego i droższego zasilacza :wink:
Pozornie oszczędzasz wiec na 750 wymienianej na tansza 660, bo 660 wymaga 2x wiecej wat od 750 i zapłacisz to w cenie zasilacza :wink:

Trochę nie ogarniam Dobra to biorę tą :


czy tą ?? :
GTX 750 Ti 2gb ddr5, low profile za 250zł z gwarancją https://ibb.co/XVXgT7Z

75 W + 95 + 70 =240 , z rezerwą jakieś 290 W na linii 12.

Ten zasilacz 400W chiefteca na linii12 miał 360 i on by to udźwignął :wink:

Allegro.pl

Cała zabawa sprowadza się do tego, że zasilacz mimo mocy np. 500 ma kilka gniazdek, złączek i każde z nich też ma określoną “moc”, jeżei nawet jedno (najczęściej linia 12) przeciążysz, to rezerwa na pozostałych nic nie da i usmażysz biedaka :wink:

No właśnie chciałem kupić ten zasilacz co wysłałeś wcześniej ale już został sprzedany i potrzebowałbym podobnego znaleźć i wtedy kupuje na 100%

A nie możesz kupić zasilacza z zapasem tylko taki wyliczony co do grosza?

Czy mógłbyś podesłać jakiś zasilacz, który byłby odpowiedni ?

Szukaj jakiegoś z LINIĄ 12v o mocy ~290W lub inaczej, 12v 23 A.
Z tego co kojarzę z tanich nowych, chyba tylko Akyga 500W miałaby zbliżone parametry ii chodziłaby ~75 zł.
Z używanych nie wiem, ale poszukaj po specyfikacji tych z przedziału 400-500w na Allegro.