Karta graficzna do starego kompa

Witam

Mam stary 9-letni komputer i chciałbym wymienić w nim kartę graficzną żeby grać bez dużych ścinek w mniej wymagające gierki
Obecna karta: NVIDIA GeForce GT 220
Nowa karta ma kosztować od 250zł do 400zł
System: Windows 7
Procesor: AMD Athlon™ II X2 215
Płyta główna: PEGATRON CORPORATION 2A99h
RAM: 5GB
Model zasilacza: HP-D3006A0 300W

I jeszcze mam pytanie czy jak ma DirectX11 a karta ma w obsługiwanych standardach DirectX12 to wszystko będzie działać dobrze?

Kolega raczy zartowac? Karta z ddr3? Nowa ? 400 zl??? Jak uzywane x razy lepsze w podobnej cenie? Do Autora: karta niewiele sama da ze zlomowym prockiem. Kup athlona x4 630+ lub Phenoma x4 800/900 do 100 zl dostaniesz. Do tego rx 550 malo pradu, akceptowalna wydajnosc :slight_smile: w cenie 250-350 zl zlapiesz na allegro.

Czy jakbym kupił te dwie rzeczy to wszystko będzie działać?
Czy to dobry wybór?

Powinno, kwestia ile wat masz na zasilaczu. Z aliexpres, jeslis niedoswiadczony, uwazaj. Czasem Chinczycy kantuja, a i za karte pewnie Ci dolicza z 30-50zl na urzedzie celnym. Procesor w zwyklej kopercie pewnie pojdziefuty free.

1 polubienie

300 Wat zasilacz
Zamówię raczej te 2 rzeczy bo chyba nie ma innego wyjścia przy tym budżecie

W sumie… Sprawdz jaki ma status ta karta, co do zasilacza jest duza szansa, ze mu lekko braknie na lini 12 lub bedzie niezdrowo obciazony.

Jak ma 200+ Wat na zasilaczu to da radę. GTX 750 Ti bierze około 50W, więc to nie kosmos. Co do grafiki to zastanów się czy na pewno z aliexpress

1 polubienie

A może coś takiego?
https://www.neonet.pl/karty-graficzne/asus-radeon-rx-470-mining-h-4gb-led-256bit-dvi-mining-rx470-4g-led.html

Tu cała dyskusja:
http://forum.pclab.pl/topic/1270902-ASUS-Mining-RX470-za-400PLN-miniTEST/

Z RX 470 może mu zasilacz nie pociągnąć.

Nie lepszą opcją jest zamówić te części z allegro? Bo z alliexpress długo będą szły i też nie wiadomo czy dojdzie

Tutaj procek

A tutaj grafa - możesz też próbować wylicytować ten sam model na aukcjach

Tylko to już raczej będzie na styk bo twój zasilacz wyciąga max 228W na linii v12

1 polubienie

Zastanowię się ale raczej kupie tego procka i kartę z allegro
A co może się stać z zasilaczem?

Może się spalić i pociągnąć za tym resztę podzespołów

1 polubienie

a duże jest ryzyko ?

Wszystko zależy od tego jak będzie obciążony PC bo jak będziesz go obciążał w 100% to wtedy zasilacz może szybciej skrócić swój żywot tym bardziej że to będzie jakieś 99% użycia jego mocy - a z tą grafą i prockiem będziesz w stanie odpalić przykładowo Wiedźmina 3 albo GTA V - takie gierki obciążają PCta dość mocno więc jeśli masz zamiar grać to w niedługim czasie lepiej wymienić zasilacz bo nikt ci nie powie ile może być w stanie wytrzymać aktualny zasilacz - możesz upatrywać na Allegro jakieś używki rekomendowanych firm np. jakąś 400-450 od Chiefteca, Anteca czy innej firmy

Możesz kupić ten zasilacz https://allegro.pl/oferta/zasilacz-chieftec-gps-400a-400w-atx-120mm-7777617179
i wtedy możesz już patrzeć na inne grafiki które są wydajniejsze od 750Ti np. 660 - przykładowo tę
https://allegro.pl/oferta/geforce-gtx-660-7775812735

1 polubienie

Jak Zasilacz ma 9 lat i obciążysz na maksa, to ryzyko spore ;-)żeby to była przynajmniej 350 i jakieś 20% rezerwy na linii, ale to dziadek, a dziadek może nie wytrzymać :wink:

to może wezmę procesor AMD Athlon II X4 640 ten co wcześniej pisałem i do tego GeForce GTX 660 i jakiś zasilacz 500 W?

To też dobra opcja - tylko pamiętaj - dobrej marki ten zasilacz musi być bo jakiś Modecom czy inny no name nie będzie dobrym wyborem

1 polubienie

Patrzyłem i nie są one tak tanie jak ten 400 W a w sumie ja i tak nie będę grał w jakieś gry mega wymagające




Te 3 zamówię dzisiaj i zamontuje jak przyjdą

Możesz wziąć tego GTX 660 co dałem bo jest wydajniejszy a ten Chieftec go pociągnie bez problemu - dlatego też ten zotac ma 1x6pin a nie 2x6pin - Może teraz nie będziesz grał, ale zawsze będziesz miał tę opcje by pograć w coś w miarę nowszego

1 polubienie

A na tej karcie GTX 660 jest napisane że minimalna wymagana moc zasilacza to 450 W
To może być zasilacz 400 W?