Karta graficzna do starego komputera

nowe karty graficzne np radeon 7770 potrzebuje pci-e 2.1 starsze płyty główne mają max pci-e 2.0 więc dobrze się zastanów

Po odkurzeniu komputera, komputer ma 30 stopni w stanie spoczynku. Nie sprawdzałem jeszcze pasty, ponieważ boje się, że nie dam rady spowrotem założyć radiatora. :stuck_out_tongue:

nie znam się zbytnio na tym, dlatego zapytałem wcześniej czy do mojej płyty uda się na 100% włożyć karte. :slight_smile:

Pci-e jest kompatybilne wstecz więc nie bedzie żadnego problemu nawet jeżeli włoży tę kartę do Pci-e x16 2.0 a napewno nie zauważy róznicy w wydajności:)

Ile muszę mieć przynajmniej stopni na procesorze, żeby nie obawiać się o tak duże temperatury po podkręceniu? :stuck_out_tongue:

Po zmianie pasty bedzie jeszcze mniej czyli możesz zabierać się za OC po wymianie tych części.

Nie bedziesz miał problemów napewno,w sieci jest dużo filmików jak zdjąć i założyć chłodzenie na socket 775

Niestety moje obawy się potwierdziły, założyłem radiator (bez pasty, bo póki co jest niedziela i nie mogę kupić) dobrze go założyłem i po włączeniu ma aż 90 stopni. wie ktoś może dlaczego tak się dzieję? nawet bez pasty powinen mieć, 50_60 stopni max bo chłodzenie chodzi. piszę obecnie z komórki bo obawiam się o spalenie procesora. ps nie podkrecalem wgl procka.

Jestem tego samego zdania co Lewanxd 7700 będzie się mocno marnować albo 650 też.

Nie zakładaj nic bez pasty! !!

nic dziwnego że ma tyle stopni jak nie nałożyłeś pasty o.O. Nie włączaj komputera ! póki nie kupisz pasty bo coś spalisz.

nic się na szczęście nie spalilo, nie wiedzialem że pasta jest niezbędna do pracy procesora. chciałbym przy okazji zapytać, czy nie docisniety do końca radiator, może powodować większe temperatury? ponieważ po wyciągnięciu były tam śladowe ilości pasty, lecz radiator się trochę kiwał.

Oczywiście że tak, radiator musi się idealnie stykać z procesorem.

Po prostu radiator nie stykał się dokładnie z cpu i stąd te temperatury, generalnie słabsze cpu mogą działać bez pasty, ale temperatury będą w okolicach 70C.

Można też posmarować cpu jakimiś kulinarnymi specjałami i działa to zadziwiająco dobrze, były kiedyś testy takich “past” na forum pclab i na toms hardware guide. :stuck_out_tongue:

Kiedyś na athlona xp nałożyłem paste do zębów,temperatury były idealne :smiley:

co do tematu to ogólnie lepiej kupić paste i założyć jak trzeba,jak założysz wszystko to daj znać jaka jest temp proca

Temperatura w spoczynku to 40 stopni, poza tym teraz słyszę co chwile przyśpieszanie pracy chłodzenia i skoki temperatur do 58 stopni, może to być spowodowane nałożeniem nowej pasty?

Radiator jest założony dobrze, nie dyga się i styka o procka.

Dodane 08.04.2013 (Pn) 18:28

Nie wiem tak naprawdę, dlatego pytam Was użytkownicy co najlepiej kupić do tego kompa, chciałbym po prostu chociaż móc zagrać w takie gry jak GTA 4 na minimalnych detalach, czy Tera, GuildWars 2 bez lagów. :slight_smile:

Ewentualnie GTS 250 ( Jest to ulepszony 9800 GT ) więc z wydajnością nie jest tak źle.

Witam, trochę mnie nie było ponieważ zraziłem się wcześniejszą sytuacją, teraz jest znacznie lepiej.

Temperatura wynosi 48 stopni w stanie spoczynku po długiej pracy komputera, czy w takiej temperaturze mógłbym podkręcić procesor Intel Pentium dual CPU E2160 2 CPU do 2,6Ghz? Czy po podkręceniu oprócz możliwości przegrzania, będę odczuwał jakieś zmiany w pracy komputera?

Być może nie muszę jednak podkręcać tego procesora, tylko zwyczajnie dołożyć do niego nową kartę, zasilacz i ram? :slight_smile:

Dodane 18.04.2013 (Cz) 0:09

http://scr.hu/0b12/lk5vj