Karta graficzna do starego komputera

Witam. Szukam karty graficznej do starego komputera. Parametry mojego komputera :

Zasilacz : Modecom FEEL 400 ATX

Procesor : Intel Celeron 2.40 GHz

Obecna karta graficzna : Intel 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller

Płyta główna : Intel D845GVSR

RAM : DDR 1,20 GB

System : Windows XP Home Edition (Service Pack 3)

Na komputerze chciałbym przeglądać Internet, nagrywać poradniki oraz od czasu do czasu pograć w Metina albo GTA SA.

Nie wiem czy wymiana karty graficznej coś pomoże, bo jak na razie komputer strasznie się zacina.

Wymiana karty raczej nic nie da. Ta płyta główna ma tylko zwykłe sloty PCI. Musiałbyś szukać akceleratora na taki slot. Kiedyś używałem 3DFX Voodoo (masakra), nawet filmu AVI na pełnym ekranie nie mogłem obejrzeć.

Trochę nowsze karty pod PCI można znaleźć, tylko zachodzi pytanie czy będzie to opłacalne.

Jednak jak bardzo chcesz to szukaj na Allegro, gdzie masz osobną kategorie (Elektronika->Komputery->Obraz i grafika->Karty graficzne->Karty PCI) i znajdziesz tam np. Radeona 9200 czy GeForce 5200 który na pewno będzie wydajniejszy od i845.

Dodatkowo to, że komputer chodzi gorzej pewnie jest jeszcze związane z czymś innym niż samą kartą graficzną…

Na takim komputerze system Windows XP powinien działać bez żadnych problemów.

Zacinanie się komputera może być związane np. z uszkodzonym dyskiem twardym albo kiepskim zasilaczem (ten który masz to nie jest jakieś cudo techniki).

A wracając do głównego pytania, moim zdaniem, jeżeli chcesz nagrywać poradniki i grać w starsze gry to inwestycja w ten komputer nie ma sensu. Najwyższy czas pomyśleć o czymś nowym.

zasilacz do wymiany na 100% i popieram kolegę wyżej że nie opłaca się w to inwestować

Nowy komputer dostanę dopiero za rok, teraz nie opłaca się zbierać bo uzbierałbym z 500 zł a za rok dostanę takiego porządnego za co najmniej 2000 zł. Może macie rację, zacinanie się komputera może powodować dysk twardy, ponieważ nie jest jakimś cudem techniki. Ale może wymiana karty coś da, nie wiem.

http://allegro.pl/zotac-geforce-fx5200-128mb-pci-i3267051564.html

http://allegro.pl/karta-graficzna-radeon-9200-pci-sapphire-gwarancja-i3271984443.html

Znalazłem na allegro.pl te dwie karty. Co o nich sądzicie?

Cześć,

osobiście brałbym ZOTAC’a - ze względu na obsługę DX9, co może się przydać w przypadku Windows Aero w Windows 7 :slight_smile:

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Rok temu chciałem zainstalować Windows 7 Ultimate i nie mogłem go zainstalować (BIOS czegoś tam nie obsługiwał, nie pamiętam), więc ten DirectX 9 się nie przyda za bardzo.

Edytowane 26.05.2013

;_; Nie zmieniam już nic w tym komputerze. Będę musiał wytrzymać lato na nim, a we wrześniu dostanę laptopa z Win7 :smiley: