Karta graficzna - dobry wybór?


(Kubal92) #1

Witam.

Postanowiłem wymienić sobie kartę graficzną. Mój wybór padł na Radeon HD 6850. Znalazłem ciekawą aukcję na allegro: link

Czy dobrze wybrałem? Który najtańszy zasilacz do niej polecacie, bo mój napędzany chomikami raczej jest za słaby (czy ten jest wystarczający?: link)

Pozdrawiam.


(Szotek5) #2
  1. Masz dobrą płytę główną więc kręć procka ile się da (chyba, że masz BOX’owe chłodzenie, wtedy trzeba uważać na temperatury)

Karta jest ok, chociaż w tej cenie mógłbyś poszukać nówki.

Zamienił byś dziadostwo na jeszcze większe padło, twój przynajmniej ma markę - ten z allegro to prawdziwy NO-NAME :stuck_out_tongue:

Ile możesz dać na zasilacz?


(sla17) #3

Karta : 404 Not Found

Zasilacz : nie wystarczy ten co maszi nie ma dobrego, taniego zasilacza. Minimum jakie trzeba wydać to 130-150zł, lepiej 200zł - 50zł różnicy ale jednak jest pewność, że jest to porządna zasiiłka w miarę bogatym okablowaniem.


(igrek) #4

Chodzi o tą kartę http://allegro.pl/asus-radeon-hd-6850-e … 64014.html


(sla17) #5

Czy warto nie wiem - 50zł mniej niż w normalnym sklepie (chyba, że będziesz licytować), a jednak pół roku gwarancji krócej.


(Kubal92) #6

Tak, chciałbym licytować tę kartę graficzną, aby nieco zaoszczędzić.

Na zasilacz mogę wydać do 150 zł. Czy możecie mi polecić jakiś na allegro? Jest ich duży wybór, a trafienie na złą firmę bardzo proste.


(sla17) #7

NOX Urano 600W - mało znany u nas zasilacz aczkolwiek nie jest zły.

OCZ 500W - sprawdzona dosyć konstrukcja, lekko ponad 430W na linii 12V.

OCZ Modxstream Pro 600W - dobry zasilacz, dodatkowym plusem jest odpinane okablowanie. Trzeba licytować.