Karta graficzna działa tylko w trybie awaryjnym

Witam !

Mam taki problem : Grałem w managera 2010 korzystałem z komunikatora i ściągałem plik z internetu. Odszedłem na minutę od komputera wracam a tam czarny ekran i nic nie da się zrobić. Resetuje komputer i to samo zaraz po logo windowsa pojawia się czarny ekran. W trybie awaryjnym wszystko działa, No to postanowiłem przywrócić system niestety nie pomogło. Wrzuciłem płytkę z Ubuntu uruchomiłem livecd lecz to samo jak w przypadku windowsa po logo ubuntu pojawia się czarny ekran ( a w głośnikach słychać dźwięk uruchamiania się systemu ). Włożyłem inną starszą kartę graficzną i wszystko działa prawidłowo. Co ciekawy w przypadku tej karty na której nie uruchamiał się windows po tym zdarzeniu w ustawieniach biosu jak i w tym czarnym ekranie przed startem systemu (nie wiem jak się profesjonalnie nazywa) w wyrazach były jakby poprzestawiane literki (np zamiast veryfing było terypfing zamiast hard disk było hapd disk lub zamiast cd rom Ab rom i duzo liter Q w srodku / na poczatku / na koncu wyrazu ).

Komputer posiadam od lutego 2008r nic w nim nie zmieniałem ani nic nie modyfikowałem.

Moje pytanie brzmi : Czy karta się spaliła ? Czy jest jakaś szansa “naprawy” jej ?.

Prawdopodobnie tej samej karty już nie użyjesz. Daj do sklepu jeśli na gwarancji to wymienią. Czasami nawet fortunne są takie wymiany. Koledze po dwóch latach użytkowania spaliło się 9600GSO, na gwarze oddali mu 9800GTX.

No niestety gwarancja skończyła się 7 miesięcy temu :frowning:

A co to była za karta?