Karta graficzna dziwnie grzechocze

Witam

Oto specyfikacja mojego PC:

Komputer jest nowy, kupiony w maju na esc.pl i poza tym małym detalem wszystko jest z nim w porządku.

Problem w tym, że kilka tygodni po dostarczeniu pc coś w nim okazjonalnie zaczynało grzechotać. Z czasem grzechotanie stało się coraz częstsze, teraz występuje cały czas. Ustaliłem, że źródłem hałasu jest karta graficzna. Od razu mówię, że temperatury są w porządku. Próbowałem podociskać kable, wyczyścić kartę itd ale nic nie pomogło. Sprawdziłem jednak, że jeśli zwiększę wydajność wiatraka karty ze standardowych 20-kilku procent do powiedzmy 50% to grzechotanie znika.

Chodzi mi o to czy z kartą coś jest nie tak? Tzn dosyć oczywiste jest, że nie wszystko jest w porządku, ale czy usterka może być poważna? No i poza tym dźwięk ten jest dosyć irytujący więc chętnie bym się go pozbył…

Pomysły?

Hałas na pewno wydobywa się z witraka karty graficznej. Łożysko może być nie do końca sprawne, ewentualnie coś wpadło pod wentylator i hałasuje. Jeśli jest na gwarancji to zgłoś usterkę.

Przeczyść (np. przy pomocy powietrza sprężonego) radiator i wentylator na karcie graficznej.