Karta Graficzna ---> Frames Per Second

Mam GeForce’a 7300GT AGP i najnowsze stery i mam jeden problem. Otóż obojętnie czy gram w Medal of Honor,

Serious Sam SE, Call of Duty lub Soldier of Fortune (wszystkie na max. detalach) zawsze mam FPS 60 (równiutko, nie zmienia się).

Na pewno to jest jakieś ograniczenia, bo na starszych grach powinienem mieć więcej FPS-ów.

Pytanie co za opcja odpowiada za wyrównanie FPS-ów? Anizotrop? AA? AF? A może cośw opcjach DirectX?

Gdy zmienię np. w Serious Samie SE z DirectX na OpenGL od razu mam 200 FPS i nie stoi w miejscu tylko zależy, ile detali jest w danym momencie.

Chciałbym to zmienić, tylko nie wiem która to opcja, wcześniej miałem Radeona 9600Pro i w Call of Duty jak podszedłem do ściany miałem 250 FPS a teraz dalej 60 :stuck_out_tongue: . Thx za pomoc.

Vsync off

zmien max frames to render @ 255 w opcjach sterow.

Dla ludzkiego oka wystarczającą licbą fps jest 25

-przycięcia w grach wynikają z rozbieżności w programowaniu

wad sterownika lub sprzętu

walka o większą liczbę fps jest zbędna

więc daj se na wstrzymanie

bo to szkodzi zdrowiu

Wyłączyłem Vsync w RivaTunerze, od razu podskoczyło w Call of Duty na 160 :smiley: , ale w MoHAA dalej trzyma się 90,

może to też jakaś opcja w grze. A mógłbyś mi przybliżyć co to Vsync? Czy jak to wyłączyłem będzie mi chodzić antyfiltering, antyaliasing itp.?

A wiesz może przypadkiem gdzie to zmienić na 255?

maru1, z całym szacunkiem, ale jesteś głupi.

A jakie masz odświeżanie monitora ? Kiedyś jak miałem Gforca4mx natknołem się w ustawieniach karty na blokadę, tak że FPSy były równe z odświeżaniem monitora. Niewiem poco takie ograniczenia, ale spotkałem się z takim czymś.

60 Hz :o I jak to wyłączyłeś?? Dałeś Vsync na off?? :stuck_out_tongue:

Monitor to CRT ? Jeśli tak to ustaw odświeżanie tak duże jak to jest możliwe, przy 60Hz oczy ci zaniedługo wysiądą, powinno być ok przy 85Hz ale jeśli tylko możesz to daj więcej.

Niepamiętam niestety, poszukaj w ustawieniach obrazu.

No mam płaski z Daewoo, ale gdy ustawiam więcej wyświetla mi “Out of Frequency” i wraca z powrotem do 60 Hz, więc to chyba najwięcej :stuck_out_tongue: . W każdym razie dzięki za pomoc :mrgreen: .

W call of duty: wpisz w consoli (~)

/com_maxfps 125

wylacz synchronizacje pionowa w wlasciwosciach -.-

Miałem ustawione na 0 :slight_smile:

Była już wyłączona :slight_smile: