Karta graficzna Fujitsu ESPRIMO E5730

Witam wszystkich,postanowiłem zmodernizować mój komputer Fujitsu ESPRIMO E5730 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

Żaden obrazek nie działa, trzeba kliknąć + na końcu aby się wyświetlały.

Nie wolałeś kupić normalnego zestawu, a nie biurowca? Za niewiele więcej niż dasz teraz za grafikę masz zestaw, który ma już zauważalnie większe możliwości modernizacji i samą wydajność na starcie http://allegro.pl/komputer-intel-quad-q6600-4gb-500gb-hd4850-1gb-i5932873075.html Grafikę musisz szukać nisko profilową i odpowiednio słabą aby zasilacz (300W) ją pociągnął. Czyli praktycznie najmocniejszy model niewymagający zewnętrznego zasilania PEG 6-pin to Radeon R7 250 w wersji low profile.

Zawsze pozostaje jednak niewiadoma czy grafa zadziała. Miałem taki przypadek na także biurowcu ale Dell Vostro 260. Kupiłem podaną grafikę tylko w zwykłej wersji, bo obudowa była o typowej szerokości ale grafika nie zadziałała. Podobnie jak jakakolwiek inna.

Zależy jaki masz budżet. Jeśli kilkaset złotych to chyba lepiej dokup tą grafikę do obecnego.

to jaką grafikę proponujesz pod ten model.i czy nie bede musiał zmieniać np. zasilacza

a co do budżetu to nie problem tylko nie w tym miesiącu tzn.jutro już luty ,w marcu tak

Najmocniejszą bez zmiany zasilacza już podałem. R7 250 wersja low profile bo masz wąską obudowę.

wolał bym jakbyś podał mi namiar na kompa (mała obudowa)

Na tego typu zestawie spokojnie pograsz w najnowsze gry http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5957751823

Obudowa jest typowa. Modeli slim w przypadku tak mocnych sprzętów się zbytnio nie spotyka.

Super .tylko ja jestem obecnie w angli, i nie spotkałem sie z taką nazwą koputera  jal jest na alegro

To komputer składany z konkretnych podzespołów jakie chciał akurat właściciel, tzw składak jakich większość. Nie ma konkretnej nazwy czy modelu jak zestawy np. della, hp, fujitsu etc.

Same podzespoły są markowe, w Anglii też takie znajdziesz.

P.s. Na forach nie cytujemy postu użytkownika powyżej.

widzę że jesteś obeznany… co powiesz na ten…HP COMPAQ ELITE 8200 SFF i3-2120 3.30GHZ 4GB RAM 320GB HDD

widzę że jesteś obeznany… co powiesz na ten…HP COMPAQ ELITE 8200 SFF i3-2120 3.30GHZ 4GB RAM 320GB HDD

To komputery biurowe, do gier się nie nadają. Chyba że chcesz grać tylko w starsze gry. Takie GTA IV (8-letnie już) będzie całkowicie niegrywalne.

Do gier współczesnych takie minimum to karta GTX 660, która coraz częściej pojawia się w wymaganiach nowych gier. Dlatego podałem ci przykładowy zestaw, który ma mocny procesor, dużo pamięci i dość mocną grafikę. Nadaje się więc do nowych gier w tym np. Rise of Tomb Rider, gdzie na tym HP możesz tylko filmik z gameplaya czyjejś gry sobie oglądnąć.

tak naprawde to ja niechce  komputera do gier.mam 75 mbps internet ale…chodzi mi beznadziejnie i dlatego wymieniłem procesor i szukam lepszej karty grafiki…test okla pokazała 73mbps ,a mi wciąż internet chodzi slamazarnie…dlatego chce wymienic wszystko co mozliwe zeby komp był szybki i internet

Karta graficzna nie ma wpływu na szybkość internetu. Jeśli speedtest pokazuje dużą prędkość, to może masz wolny serwer DNS. Tutaj poradnik zmiany serwerów dla win 7 http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html a tutaj serwery, które podaj w polach preferowany i alternatywny serwer DNS

  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220

Sprawdź też w menadżerze urządzeń czy masz wgrane sterowniki oraz obciążenie procesora i pamięci RAM w menadżerze zadań. Gdy procesor będzie w pełni obciążony, komputer na pewno będzie wolno pracował. Podobnie gdy użycie pamięci przekroczy próg ok. 80% zasobów.

dzieki …bardzo mi pomogłeś jesteś super gość…jeszcze jedno pytanie…czy to bedzie lepsze od mojego…

HP COMPAQ ELITE 8200 SFF i3-2120 3.30GHZ 4GB RAM 320GB HDD…dzieki

 

 

Tak, konstrukcyjnie to o kilka lat nowsza generacja sprzętu. Mocniejszy procesor, więcej pamięci. Brakuje np. USB 3.0 które jest w każdym nowym komputerze czy HDMI.