Karta graficzna Fujitsu ESPRIMO E5730

(apotoniec14) #1

Witam wszystkich,postanowiłem zmodernizować mój komputer Fujitsu ESPRIMO E5730 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

(Longhorn2009) #2

Żaden obrazek nie działa, trzeba kliknąć + na końcu aby się wyświetlały.

Nie wolałeś kupić normalnego zestawu, a nie biurowca? Za niewiele więcej niż dasz teraz za grafikę masz zestaw, który ma już zauważalnie większe możliwości modernizacji i samą wydajność na starcie http://allegro.pl/komputer-intel-quad-q6600-4gb-500gb-hd4850-1gb-i5932873075.html Grafikę musisz szukać nisko profilową i odpowiednio słabą aby zasilacz (300W) ją pociągnął. Czyli praktycznie najmocniejszy model niewymagający zewnętrznego zasilania PEG 6-pin to Radeon R7 250 w wersji low profile.

Zawsze pozostaje jednak niewiadoma czy grafa zadziała. Miałem taki przypadek na także biurowcu ale Dell Vostro 260. Kupiłem podaną grafikę tylko w zwykłej wersji, bo obudowa była o typowej szerokości ale grafika nie zadziałała. Podobnie jak jakakolwiek inna.

(apotoniec14) #3

(Longhorn2009) #4

Zależy jaki masz budżet. Jeśli kilkaset złotych to chyba lepiej dokup tą grafikę do obecnego.

(apotoniec14) #5

to jaką grafikę proponujesz pod ten model.i czy nie bede musiał zmieniać np. zasilacza

a co do budżetu to nie problem tylko nie w tym miesiącu tzn.jutro już luty ,w marcu tak

(Longhorn2009) #6

Najmocniejszą bez zmiany zasilacza już podałem. R7 250 wersja low profile bo masz wąską obudowę.

(apotoniec14) #7

wolał bym jakbyś podał mi namiar na kompa (mała obudowa)

(Longhorn2009) #8

Na tego typu zestawie spokojnie pograsz w najnowsze gry http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5957751823

Obudowa jest typowa. Modeli slim w przypadku tak mocnych sprzętów się zbytnio nie spotyka.

(apotoniec14) #9

Super .tylko ja jestem obecnie w angli, i nie spotkałem sie z taką nazwą koputera  jal jest na alegro

(Longhorn2009) #10

To komputer składany z konkretnych podzespołów jakie chciał akurat właściciel, tzw składak jakich większość. Nie ma konkretnej nazwy czy modelu jak zestawy np. della, hp, fujitsu etc.

Same podzespoły są markowe, w Anglii też takie znajdziesz.

P.s. Na forach nie cytujemy postu użytkownika powyżej.

(apotoniec14) #11

widzę że jesteś obeznany… co powiesz na ten…HP COMPAQ ELITE 8200 SFF i3-2120 3.30GHZ 4GB RAM 320GB HDD

widzę że jesteś obeznany… co powiesz na ten…HP COMPAQ ELITE 8200 SFF i3-2120 3.30GHZ 4GB RAM 320GB HDD

(Longhorn2009) #12

To komputery biurowe, do gier się nie nadają. Chyba że chcesz grać tylko w starsze gry. Takie GTA IV (8-letnie już) będzie całkowicie niegrywalne.

Do gier współczesnych takie minimum to karta GTX 660, która coraz częściej pojawia się w wymaganiach nowych gier. Dlatego podałem ci przykładowy zestaw, który ma mocny procesor, dużo pamięci i dość mocną grafikę. Nadaje się więc do nowych gier w tym np. Rise of Tomb Rider, gdzie na tym HP możesz tylko filmik z gameplaya czyjejś gry sobie oglądnąć.

(apotoniec14) #13

tak naprawde to ja niechce  komputera do gier.mam 75 mbps internet ale…chodzi mi beznadziejnie i dlatego wymieniłem procesor i szukam lepszej karty grafiki…test okla pokazała 73mbps ,a mi wciąż internet chodzi slamazarnie…dlatego chce wymienic wszystko co mozliwe zeby komp był szybki i internet

(Longhorn2009) #14

Karta graficzna nie ma wpływu na szybkość internetu. Jeśli speedtest pokazuje dużą prędkość, to może masz wolny serwer DNS. Tutaj poradnik zmiany serwerów dla win 7 http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html a tutaj serwery, które podaj w polach preferowany i alternatywny serwer DNS

• 208.67.222.222
  • 208.67.220.220

Sprawdź też w menadżerze urządzeń czy masz wgrane sterowniki oraz obciążenie procesora i pamięci RAM w menadżerze zadań. Gdy procesor będzie w pełni obciążony, komputer na pewno będzie wolno pracował. Podobnie gdy użycie pamięci przekroczy próg ok. 80% zasobów.

(apotoniec14) #15

dzieki …bardzo mi pomogłeś jesteś super gość…jeszcze jedno pytanie…czy to bedzie lepsze od mojego…

HP COMPAQ ELITE 8200 SFF i3-2120 3.30GHZ 4GB RAM 320GB HDD…dzieki

(Longhorn2009) #16

Tak, konstrukcyjnie to o kilka lat nowsza generacja sprzętu. Mocniejszy procesor, więcej pamięci. Brakuje np. USB 3.0 które jest w każdym nowym komputerze czy HDMI.