Karta graficzna GeForce 2 MX 400 64Mb

Czyli mam iśc do komisu i poprosić o płytę na slot1 obsługująca procesor PIII 450Mhz i która fsb100 i powiedziec ze ma na niej dzialac geForce 2MX 400, czyli najlepiej jak by miałą AGP x4 a nie x2. I kupić z możliwościa zwrotu jak by nie działało coś. Tak ? czy może czegoś zapomniałem ?

Coś w tym rodzaju.

Z tym że z płytami pod Slot 1 może być problem, a jak kupisz to wielka niewiadoma,bo pewnie mają z 5 lat lub więcej.

No ale ja mam procesor na slot1 wiec musze kupic plyte na slot 1.

A i są jeszcze chipsety bodajże LX i ZX to który jest najlepszy BX LX czy ZX ?

Z nich BX,ale szukaj też na chipach VIA,SIS.

najlepiej jakies abity, bo maja niektore modele rozbudowe do 1ghz :slight_smile:

Tylko sprawdz czy kondensatory przy procesorze nie są “wybuchnięte” w abitach była to nagminna awaria, ten typ tak ma :slight_smile:

Więc tak:

Kupiłęm już płytę główną ESC P6BAT-A+ na chipsecie VIA

I karta graficzna GeForce 2 MX 400 chodzi na niej normalnie. Też dysk twardy chodzi jako 40GB na poprzedniej płycie chodził jako 32GB.

Ale mam dwa problemy !

  1. Zainstalowałęm stery do karty dwiekowej ktora jest na płycie ale mi nie chodzi mikrofon na tej karcie. Dlacego ?

  2. Mam 3x po 64Mb ramu, jak komp sie uruchamia i testuje pamięć to dochodzi do 196Mb i zaczyna test od nowa, jak dam skip test to komp sie uruchamia i chodzi normalnie. Dlaczego testu ramu nie zrobi i w kółko go sprawdza ?

Mario napisał

Moja ma do 850Mhz

Pozdro !

Problem z mikrofonem juz rozwiazale male dalej nie wiem dlaczego gdy idzie test pamieci podczas uruchamiania kompa dochodzi do 196Mb i idzie od nowa i tak w kółko, może ktoś wie co może być przyczyną lub wie jak wyłączyć test pamieci ?

Zresetuj bios baterią,wyjmij na 30 minut,załóż najlepiej nową lub sprawdź miernikiem starą ma mieć powyżej 3V.

Bios sam się ustawi na default,ustaw date i godzine i co trzeba i powinno być dobrze.

Jak nie to coś z płytą.

Opcja z reguły w biosie to .

Quick Boot na Enabled

lub

Quick Power On Self Test

Opcje : Enabled, Disabled

Włączenie te funkcji skraca czas trwania niektórych testów i pomija inne testy, które są wykonywane podczas startu systemu, dzięki czemu system ładuje się znacznie szybciej.

Włącz ją by ładowanie odbywało się szybciej, ale wyłącz po dokonaniu jakichkolwiek zmian w systemie aby możliwe było wykrycie ewentualnych błędów, które mogły prześliznąć się przez Quick Power On Self Test. Po kilku bezbłędnych próbnych przebiegach możesz ją ponownie włączyć aby system ładował się szybciej i był nie mniej stabilny.

Przejrzyj dokładnie opcje i dojdziesz do tego.

Z reguły opcja zaczyna się na QUICK i ma być na Enabled.