Karta graficzna GeForce 8600 GTS

Mam problem prawdopodobnie z kartą graficzną.

Może najpierw opowiem wszystko po kolei.

Grałem w Colina Mcrae Dirt i komputer się nagle zawiesił, zresetowałem go. Podczas uruchamiania Windowsa na czarnym tle pokazały się niebieskie kropki. Komputer się ładuje się do pewnego momentu i ponownie restartuje. Włącza się tylko w Trybie awaryjnym. Próbowałem odinstalować grę ale nic z tego nie wyszło, przywracanie ostatnich dobrych ustawień też nie pomogło.

Procesor: Core 2 Duo E6420 2,13

Płyta Główna: Asus P5B Deluxe

Karta graficzna: Asus 8600GTS

Proszę o pomoc! :slight_smile:

P.S. Z góry dziękuje za pomoc.

Na 99% przegrzałeś kartę i nic już z tym nie zrobisz.

Czyli tylko nowa karta mnie leczy? :confused:

Raczej tak. Artefakty niezwykle rzadko są sprawą błędów software’owych, ale dla pewności możesz kartę przełozyć np do innego komputera i sprawdzić jak się zachowuje.

Owszem, problem jest z kartą, ale nie do końca zgodzę się, że to przegrzanie - przy dzisiejszej wielkoseryjnej produkcji urządzeń elektronicznych po prostu nie ma opcji, żeby wszystkie egzemplarze były w 100% wolne od usterek. Mnie się tak stało z GF 9600 - przy pracy w Wordzie, więc raczej nie przegrzałem karty.

Jeśli karta jest na gwarancji, to zwróć do sklepu i najprawdopodobniej otrzymasz nową - teraz rzadko kiedy serwisy bawią się w naprawę - być może uda Ci się dostać lepszy model, bo wchodzą cały czas nowe modele, a starsze są coraz tańsze.

Szkoda, że nie masz na płycie zintegrowanej grafiki, bo mógłbyś do niej podpiąć monitor i jakoś przeczekać kilka dni, kiedy będziesz oddawał kartę do sklepu/serwisu.

Ale zauważ, że jemu to się stało podczas gry, więc przegrzanie jest bardzo prawdopodobne :wink: Choć z tą masową produkcją to masz rację, jeden egzemplarz wytrzyma 100 stopni, a inny się zepsuje przy 50 ;).

Zanim postawisz krzyżyk na karcie. Proponuję w trybie awaryjnym odinstalować sterownik grafiki.

Następnie reset. Komputer powinien wstać na domyślnych sterownikach (w trybie awaryjnym

przecież działa). Instalujemy ponownie sterowniki od grafiki. Napisz, czy pomogło?

Gwarancja miała 2 lata. A kompa mam już 3 lata, więc nic z tego. Spróbuje odinstalować stery…

Dodane 20.09.2010 (Pn) 17:01

To nic nie pomogło, wyczyszczenie też nie przyniosło żadnych rezultatów…

A i jak nie ma sterowników to uruchamia się normalnie.

A czy gra mogła uszkodzić kartę? Bo gry się nie da od instalować tylko wyskakują jakieś okienka informujące o błędach.

Dodane 21.09.2010 (Wt) 15:28

A co myślicie o karcie

ASUS HD5750 1GB DDR5 128bit Formula (EAH5750 FORMULA/2DI/1GD5)?

http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/karty-graficzne/asus-eah5750-formula-1024mb-gddr5