Karta graficzna geforce 9500 gt przegrzewa się

Witam, otóż mam problem z moją kartą graficzną nvidia geforce 9500 gt 1gb. Karta się przegrzewa po paru minutach od włączenia komputera. Sprawdziłem to programem do sprawdzania temperatur w podzespołach komputera i przy karcie graficznej było ponad 120 stopni!! Nie wiem jak to możliwe ale odkryłem, że wiatrak w karcie graficznej się nie kręci i zakładam, że w tym tkwi problem. Może mi ktoś powiedzieć przez co wiatraczek może sie nie kręcić? A może kupić nowa kartę graficzną? Jak tak to jaka byle była lepsza od tej :stuck_out_tongue:

Info o moim kompie: Płyta główna: chip.intel G31

procesor: intel pentium dualcore E6300 2.80Ghz

4GB ram

dysk twardy: 500gb sata

karta graficzna: nvidia geforce 9500gt 1gb

oprogramowanie: Windows 7 home premium 64-bit

Z gory dziekuje za pomoc!!

To zależy jaką kwotę chcesz przeznaczyć. Możesz ewentualnie dokupić jakiś wentylator i przymocować go jakoś aby chłodził kartę.

Pieniadze to nie problem ale nie potrzebuje od razu najlepszej karty :stuck_out_tongue_winking_eye: Ja sie nie znam na takich rzeczach wiec moze wiecie jakie chlodzenie do tej karty? I okolo za ile? moze jakies linki? :smiley:

Czy przypadkiem ten wiatraczek na karcie nie jest zapchany przez kurz?

Nie, nie jest. Wczoraj czyscilem wszystko z kurzu…

Czy po tym czyszczeniu przestał działać? Jeśli tak to spróbuj docisnąć kabel zasilający wiatrak, może się poluzował.

Jupiii dzięki bardzo Hurricane docisnąłem ten kabelek i wiatrak działa!! Dziękuję wszystkim za pomoc :))

porywacz , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.