Karta graficzna Geforce FX 5200

witam posiadam karte graficzną nvidia geforce FX 5200 128mb 64 bit więc wiecie że najnowsze gry nie chodzą mi dośyć płynnie.

Mam ptanie:

Jakim programem szybko i łatwo podnieść parametry tej karty?tak aby nie uległa uszkodzeniu?

z tej karty nic nie wycisniesz. tez ją kiedyś miałęm. RivaTuner

ok riva tuner ale cy karta sie nie spali?

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 23:24

to podaj wskazówki jak podkręcic riva tunerem

Jak nie podkręcisz za bardzo to sie nie spali ;]

podnosc stopniowo co 5Mhz i monitoruj temperature.

proszę dokładniej gdzie mam wejśc itp.

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 0:18

a do ilu mam podkręcić Mhz a może wiecie jak monitować temp.?

bez przesady. włacz program i zobacz. To zalezy od karty do ilu. a temp możesz tylko sprawdzać palcem bo w żadnym programie ci nie pokaże temp karty.

ok proszę o pomoc może ktos z was zna sie na tej karcie i wie do ilu można podkręcić bez skutków ubocznych?podkręciłem o 25 Mhz od standardu i dalej sie boję

  1. Podkręcanie karty graficznej

Do kręcenia kart graficznych służą działające pod systemem operacyjnym programy. Za uniwersalne można uważać Rive Tuner czy PowerStrip-a. Karty od nvidii można kręcić w sterownikach, posiadających dopowiednia zakładke. Do kręcenia karty od Ati można użyć RadLinkera czy ATT

Karta graficzna posiada dwie wartości: pierwsza to taktowanie rdzenia, druga to taktowanie pamięci, dla karta z pamięcią ddr wartośc mnożymy razy 2!

Karte kręcimy co 10mhz dla rdzenia i pamięci np. z 250mhz na 260 i pamieci z z 200 na 210 ( dla ddr to juz 420mhz, 210x2)! Save ustawieni i odpalamy jakiś benchmark graficzny, w którym to możemy zobaczyć, czy coś sie poprawiło w pracy karty, zmieniajace sie na wyzsze fps podczas testu jest znakiem, ze karta przyspieszyla! Wszystko OK, to jedziemy dalej kolejne 10mhz, i tak zwiekszajac co 10mhz, a z czasem co 5mhz dojdziemy do max wartości na jakich moze pracować karta!

Efektami zbyt wysokich zagarów są: dla rdzenia zwis obrazu wyświetlanego, dla pamięci błędy w prawidłowym wyświetlaniu obrazu (artefakty), mogą one powstac równiez poprzez przegrzewanie sie karty graficznej, gdyż kręceniw karty rownież jak i procka wymaga zadbanie o chlodzenie! Jeśli wraz z podnoszeniem zegarów nie przybywa nam pnkt w 3dmarku to albo to juz kres możliwości karty lub ulega ona przegrzaniu!

Rwonież i tu pojawia sie opcja, że nie każda karta kręci sie tak samo, i jest identycznie wydajna!

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

http://www.pcworld.pl/artykuly/38624_2.html

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 11:05

pamiec i rdzen? malo malo :slight_smile:

ja np. z mojego starego R9550

rdzeń 250mhz @ 378mhz --> +128mhz

pamieci 400mhz @ 525mhz --> +125mhz

wiec te twoje 25mhz to dosc smeiszny wynik :stuck_out_tongue:

moglbys mi zarzucic ze ta, karta akuratanie sie tak kreci, wiec moge ci podac karte ktora pierwsza krecilem na maxa :slight_smile:

GeForce 2 mx 4oo 64/128

Rdzen 200mhz @ 270mhz --> +70mhz

Pamieci 333mhz @ 385mhz --> +52mhz

Stara ale jara :slight_smile:

teraz mam GF6800GT, oczywiscie tez overclocked :slight_smile:

a jak monitowac temperaturę aby karta się nie przegżała?

w Twoim wypadku przy posiadaniu “takiej karty” palcem :slight_smile: lub kupic zewnetrzny czujnik temperatury :slight_smile: np. taki

a jeśli zamontuje obok tej karty wiatraczek który będzie ją chłodził strumieniem powietrza moge ją wtedy jeszcze mocniej podkręcić?podkręciłem rdzeń 50 mhz a pamięć 41 Mhz.jak wyej to gry się zacinają

czujnik kosztuje 45zł a karta warta 80…nie opłąca się…

kupie sobie wentylator taki jak do procesora zamatuje go i skieruję w stronę karty wedy będę mógł mocniej podkręcić?

Nie inwestuj w ogóle już tą karte bo się nie opłaca.

Po podkręceniu nawet nie zauważysz różnicy…

nieprawda jak podkręciłem rdzeń o 50Mhz i pamięć o 41Mhz to gry zaczeły płynnie działać

:mrgreen:

Sprawdź w benchamrku o ile pkt skoczyło.

Racja z tej karty nic nie wyciszniesz ja tez ja kiedyś miałem ale przesiadłem sie na radka x800gto i se nareszcie moge pograc na wysokich rozdziechach i max detalach :slight_smile:

temperature sprawdz dotykając palcem

To Ci za dużo nie pomoże, bo każda karta jest inna ale kumpel ją maił to rdzen poszedł o 60 a pamiątki o 80 mhz :wink:

czyli niedużo. W starszych grach jakaś mała różnica będzie ale w nowszych zapomnij.