Karta graficzna GeForce GTX 260 896M

Witam postanowiłem kupić kartę graficzną GeForce GTX 260 896M. Problem jest taki że nie wiem czy mój zasilacz nie jest za słaby oraz czy będzie mi się komfortowo grało w gry typu wiedźmin 2. Chciałbym aby ktoś obliczył jakie jest obecnie zużycie prądu przez te podzespoły.

Obecnie posiadam Pc o takiej konfiguracji:

 

karta graficzna - Geforce 8400Gs

Procesor - amd athlon 64 x2 Dual core processor 4800+ 2.50ghz

zasilacz - SilentLine 350w

Pamięć ram - Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3

płyta - msi 7260

 

 
   
 

Ten zasilacz jest za słaby i należy do szmelcu z czarnej listy. 

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/11274239

 

Będzie wystarczający również w razie zmiany całej konfiguracji. 

Nie, procesor jest bardzo słaby

ten gtx też słaby

Masz tutaj kalkulator mocy zasilacza http://outervision.com/power-supply-calculator

Jeśli chodzi o Wiedźmina 2 to karta którą zamierzasz kupić “teoretycznie” spełnia (oficjalne) zalecane wymagania, ale nie licz na płynną grę.

Kalkulatory mocy to pic. Daj z tym spokój :wink:

Mi jako laikowi w sprawach sprzętowych, kalkulator podobny do tego pomógł dobrać odpowiedniej mocy zasilacz bez zawracania głowy osobom postronnym :wink: Dlatego poleciłem.

Te kalkulatory i tak polecają najpopularniejsze moce zasilaczy. Ja patrzę na sprzęt i też mogę orientacyjnie stwierdzić jakiego zasilacza potrzeba.

…przy założeniu że zasilacz ma sprawność 75% oraz, że jednocześnie wszystkie podzespoły komputera są maksymalnie obciążone, zasilacz z sieci energetycznej ~230V pobierałby max. ok. 200W (1kW w ciągu 5 godzin).

 

Wyliczenie to należy traktować jako orientacyjne, gdyż w zasadzie nie zdarza się, żeby jednocześnie wszystkie podzespoły komputera pracowały z maksymalną mocą w związku z tym pobierana moc będzie (dużo) mniejsza… Najlepiej kup watomierz i wtedy zmierzysz dokładnie: http://www.ceneo.pl/;szukaj-watomierz  

Dzięki za odpowiedź o to mi chodziło. Temat do zamknięcia :slight_smile: