Karta graficzna GeForce2 MX 100/200 jakie sterowniki

Tak jak w temacie, dziś zainstalowałem na nowo system XP z sp2. Czy konieczne jest zainstalowanie sterowników do karty GeForce2 MX 100/200 skoro wszystko działa?

Wypadałoby, najlepiej NVIDIA 30.82 w połączeniu z directx 9.0c.

Linki:

http://www.nvidia.pl/object/winxp-2k_30.82.html

http://download.cnet.com/NVIDIA-30-82-W … 02735.html

Po czym można poznać czy sterowniki są prawidłowe?

Przy instalce sterowników nvidii (albo po ich wypakowaniu z exe-ka instalki) jest gdzieś plik tekstowy pomocy i jest w nim lista obsługiwanych kart.

Jeśli w Menedżerze urządzeń karta jest rozpoznawana z nazwy to w zasadzie nie trzeba instalować innych. Jednak czasem może nie będzie można ustawiać określonych rozdzielczości i wtedy trzeba instalować. Jak sterowniki są ewidentnie nie do tej karty to xp zdaje się podaje przy instalacji informację, że to nie do tego sprzętu (przynajmniej ja tak miałem). Jak jedne nie pasują to bierzesz niższe. Nie powinno być z tym problemu.

Miałem kiedyś GeForce 4 MX i XP SP2 miał do niej sterowniki, jednak nie obsługiwały OpenGL, więc polecam te ze strony NVidii. Jest tam prosty kreator wyboru modelu karty, trudno złe oprogramowanie pobrać ;]

A jak odinstalować sterowniki te które instalują się razem z nowym systemem?

No na upartego można w menadżerze urządzeń kliknąć prawym “odinstaluj”, ale jak pamięcią sięgam, nigdy mi się nic nie sypało podczas zastępowania systemowych sterowników tymi od producenta. Możesz bezpośrednio odpalić instalator NVidii, albo też rozpakować i wtedy w menedżerze urządzeń kliknąć “Aktualizuj sterownik”. Jedno i drugie powinno dobrze zadziałać.

Sprawdziłem swoją wersję sterowników po wgraniu systemu XP.

Wersja sterowników to: 5.6.7.3 czy zmieniać na inne?

Na stronie NVidii ostatnie sterowniki do tej karty:

Obsługiwane produkty :arrow: “GeForce2 MX, GeForce2 MX 100, GeForce2 MX 200 (…)”

Link sterowniki NVidia

Właśnie takie sterowniki przed instalacją systemu miałem zainstalowane.

No to miodzio, jeśli nie zauważyłeś wcześniej żeby sprawiały jakieś problemy, wrzuć je sobie również teraz i będzie dobrze :smiley:

Właśnie je zainstalowałem i żadnych nieprzyjemnych problemów nie zauważyłem. Mam jeszcze pytanie czy mogę je wyłączyć w uruchomieniach podczas startu systemu?

Czy wie ktoś po czy można poznać że sterowniki źle działają? Inni piszą że najlepiej starszą wersję zainstalować.

Jeśli chodzi o autostart, to tak łatwo nie ubijesz sterownika :wink: Karty NVidii dawno nie miałem, no ściśle rzecz biorąc mam w pracy ale tam się nie bawię zbyt i z tego co kojarzę w CCleanerze zablokowałem autostart wszystkiego, co nie jest antywirusem :stuck_out_tongue: Jakiś wpis od Nvidii był, ale to chyba chodziło o NVidia Control Panel, w każdym razie żadnych szkód nie poniosłem, akceleracja GPU mi działa w Photoshopie CS4, nic się nie sypie więc uważam, że jest ok.

Co do wersji - z każdą kolejną producent zazwyczaj usuwa różne błędy, dodaje nową funkcjonalność czy poprawia o jakiś procent wydajność czy to ogólną, czy w konkretnej grze / aplikacji. Moja zasada: instaluję zawsze najnowszą wersję, a jeśli nie jest gorzej niż przy starej, zostaje ta świeża.

A czy źle działają - objawy to np. niebieski ekran śmierci, zwiechy systemu czy jakiejś aplikacji, niemożność ustawienia jakiejś rozdzielczości, która powinna być dostępna, zauważalny spadek wydajności, który potrafi wkurzyć, no ogólnie wszystko co be i niepożądane, trudno nie zauważyć :smiley:

:slight_smile:

Tak chodzi mi o wyłączenie tego w autostarcie, a są aż trzy programy które się uruchamiają.

A to odptaszkuj je. Komputer raczej od tego nie wybuchnie :wink:

Może nie wybuchnie ale może coś źle działać :slight_smile: dlatego zapytałem…

Spokojnie :wink: tak na logikę, chyba najpoważniejsze co by Ci groziło, to brak sterownika. Taka sytuacja zupełnie niegroźna, po prostu tak, jakbyś miał jakąś nowszą kartę graficzną i system po formacie by Ci jej nie rozpoznał. W razie czego wiesz co zrobiłeś i wiesz jak to odkręcić. Nic się nie stanie ;]