Karta graficzna grzeje się w Settlers 7

Cześć, kupiłem sobie ostatnio edycję kolekcjonerską settlersów 7 za 50zł na allegro, zainstalowałem, odpalam, gram gram, gra się ścieła myślę “jakim cudem?”

Mój komputer:

  • Intel i5 2500k

  • HD6870

  • 8GB RAM

  • Windows 7 x64

W opcjach grafiki wrzuciłem wszystko na maksymalne detale, ale kilku opcji nie da się wybrać “Bo moja karta graficzna nie obsługuje tej opcji”. Czytałem że muszę wyłączyć CrossFireX, ale gdzie tego szukać? W CCC nie mogę znaleźć, może to ma inną nazwę po Polsku?

Po ścince (która zawsze następuje po 2min gry) wiatraki na karcie szaleją, wszystko inne chodzi normalnie. Co mam zrobić?

Witam , z tego co pamietam gra The settlers 7 ma tak :smiley: , jezeli mnie pamiec nie myli ta gra posiada autosave ktory nigdzie nie jest pokazany i raptownie scina nam gre :slight_smile: nawet na mega dobrym kompie ta gra bedzie sie scinala ;p

Potwierdzam, mam Settlersów 7 na lapku i na desktopie i na obu ścina, a dokładniej to grafika w grze zaczyna świrować po jakimś czasie. Trzeba wtedy zminimalizować grę (ALT+TAB) na chwilą i przywrócić, potem jest jakiś czas OK, potem znowu.

Takie konfiguracje:

Laptop: i5 480M 2,66->2,93GHz / GeForce GT 420M@435M 1GB GDDR33/ 4GB DDR3 RAM

Desktop: Core 2 Quad Q9500 2,8@3,31GHz / GeForce 9800GT 1GB GDDR3 / 4GB DDR2 RAM

Ale karta raczej nie padnie? Bo nie chce mi się co chwile minimalizować ;/

To raczej nie jest wina samej karty bo chyba wszyscy albo większość tak ma, karta ci przez to nie padnie, spoko.

Jak ci się nie chce minimalizować to przynajmniej nie graj w trybie multiplayer, nie będziesz psuć zabawy innym.

zalecam poszukanie jakiego patcha do gry

Gra, zanim się uruchomi aktualizuje się automatycznie przez launchera Ubisoftu.

A nie da się wyłączyć tego autozapisu?

Czytałem też że to CrossfireX laguje gre bo Settlersi nie obsługują dwóch kart graficznych, jak wyłączyć tego crossfirexa?

Napisałeś, że masz tylko jedną kartę Radeon - HD6870. W takim wypadku nie masz co wyłączać, bo CrossfireX to metoda połączenia dwóch (lub więcej) kart graficznych Radeon tak by pracowały równocześnie (na zmianę renderując klatki).

wyłaczanie autosave - gram.pl