Karta Graficzna GTX 750 TI - Artefakty

Witam,
Posiadam tytułową kartę graficzną już jakiś czas.Nigdy nie miałem z nią problemów.Postanowiłem pograć w wiedzmina 3 oraz nie co podkręcić kartę.Temperatura podczas grania nie przekraczała 80 stopni utrzymywała sie na stałym poziomie przy 100% obciązenia.Po pewnym czasie wyłączyłem komputer . Przy następnym uruchomieniu widać było koszmarne artefakty , pózniej nawet nie poprawnie wykrywało kartę graficzną.Pomyślałem sobie o zimnych lutach wiec umieściłem kartę w piekarniku na około 8 min przy temp ok 90 stopni . Karta działała cały dzień i była testowana w benchmarku przez 10 min . Dzisiaj problem nadal występuje . Czy winą może być przetaktowanie processora ? . Czy jest jeszcze jakaś rada ?
Dziękuje za pomoc

Zasilacz chieftec z serii GPS 450W
AMD FX 6300
Asus m5a78l lx3

Bez upewnienia się czy problemem nie jest przetaktowanie wsadziłeś kartę do piekarnika prawdopodobnie jeszcze bardziej jej szkodząc. Internet to fajne miejsce, ale nie wszystko co tam piszą jest prawdą, zwłaszcza wygrzewanie kart to głupota. I tak, artefakty mogą być związane z przetaktowaniem. Bywają egzemplarze, które nie lubią nawet drobnego kręcenia zegarów, zwłaszcza te fabrycznie podkręcone.

Powtórzylem procedurę tym razem w wiekszej temp niz 90 stopni poniewaz chyba zadna cyna nie stopi sie w takiej temp. Jak narazie nic sie nie dzieje testowałem ją przez 2h pod obciazeniem narazie zadnych artefaktów. Co do sprawdzenia czy jej nie przetaktowalem? Przywrocilem ustawienia. Problem nadal wystepował nastepnie karty była wykrywana jako standardowy kontroler vga.Mysle więc ze wina stoi po stronie zimnych lutów

kdr widzisz, zrobiłeś tak jak mówili madrzy ludzie, a lordek próbował ci wcisnac jakieś bajeczki ale okazałeś się mądrzejszy i może sie cieszczyc karta kolejne kilka miesieców do kolejnego odgrzewania :wink: