Karta Graficzna HD4850

Witam,

Mam zamiar kupić kartę HD 4850(obecnie mam Nvidie GeForce 9500 GT i mam zamiar ją wymienić), i tu pytanie czy bardziej opłaca sie kupić 512MB czy 1Gb oraz czy jest różnica między VERTEX ATI a GIGABYTE bo słyszałem żę 1-sza wywala artefakty.

Czy ta karta będzie sprawnie działać na moim zasilaczu ? Czy uciągnie TES V: Skyrim na najwyższych detalach ?

Specyfikacja kom.

Windows XP

Intel Core2 Duo CPU E4600

2.40GHz

3.4GB Ram

Zasilacz Codegen 400W

roznica pomiedzy vertex 3d a gigabyte jest taka, ze vertex 1gb ma pamieci ddr5 a gigabyte 1gb/512mb ddr3 (karta vertexa jest szybsza, wydajnosciowo bez podkrecania na poziomie starego 4870)

Vertex z kolei jest duzo glosniejszy od gigabyte, ktory wystepuje w kilku odmianach (nawet w wersji pasywnej).

sluch cie najwyrazniej myli, a moze mnie wzrok - nie widzialem zadnych artefaktow podczas uzytkowania vertexa, jednak karta jest dość slyszalna podczas zabawy (testowane na lineage 2 GoD, monitor 24" IIyama ProLite e240HDS, w rozdzielczosci 1920:1080) i pozwala mi na spokojna zabawe bez zaciec w high, nawet na siege gdzie przebywało około 400 osob - nie powiem jak w skyrimie sie sprawuje, bo nie posiadam tej gry, choć demo chodzilo bez zacięć.

zasilacz 400 w mnie nie przekonuje o ile nie jest z gornej polki. jesli jest to jakis noname lub i-bumname to bym nie ryzykował, u mnie vertex chodzil na ocz zs 550.

Zależy od rozdzielczości, w dużych raczej nie będzie się grało wygodnie, Za to na high powinno śmigać całkiem nieźle.

Gram w SKyrima na 1900x1080 na średnich detalach narazie

Dodane 10.04.2012 (Wt) 16:09

Mam też pytanie czy rzeczywiście ta karta chodzi jak suszarka ?

jak suszarka nie, ale ja jestem przyzwyczajony do cichszych rozwiązań, dlatego może dla mnie być lekko zbyt głośna w stresie. powiedziałbym ze jest lekko głośniejsza od boxowego coolera procesora.

Westt4 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

wybacz, ale masz badziewny zasilacz, który w każdej chwili może skończyć żywot zabierając ze sobą choćby Twoją nową kartę gr. Proponuje Ci ten szmelc jak najszybciej wymienić.

Ten Vertex 4850 na DDRach5 jest najlepszą opcją w swojej klasie cenowej (250-300zł), to dobra karta, która poradzi sobie z każdą grą, niestety jak ktoś wspomniał do jego wad należy dosyć uciążliwy hałas w stresie.