Karta graficzna i 90stopni?

Siema, mój kolega ma kartę graficzną radeona 7950 i mówił, że w stresie ma 90stopni i to normalne, że karta graficzna ma tyle stopni… Trochę mi się śmiać zachciało ponieważ u mnie w spoczynku ma 25-28 w stresie od 35-38. To jest możliwe?

Możliwe jest, choć nie normalne.

Zależy od karty, w tych najbardziej prądożernych (TDP >160W) to normalne, zwłaszcza jeśli obudowa ma kiepską wentylację.

Stać Cię na DH7950 za 1200zł a szukasz podkładki (w innym Twoim temacie) za 25zł – dziwne?

Jeżeli chodzi o temperatury pracy HD7950 przy TDP:180W i Gaming’u 145W to temperatury pracy pod pełnym obciążeniem mogą wynosić więcej niż 80 stopni przy poborze mocy dochodzącym nawet do 200W. Bardziej bym się martwił zbyt niskimi temperaturami pracy karty graficznej pod pełnym obciążeniem – przykładowo takimi, jakie Ty podobno masz.

Snyke przeczytaj jeszcze raz ok? :wink: “mój kolega ma kartę graficzną radeona 7950” Gdzie mogę sprawdzić jaki pobór ma karta graficzna?

Dodane 30.05.2013 (Cz) 11:38

sorry mala poprawka… Grałem w crysisa na full rozdzielczości i ultra to zaraz po tym jak wyłączyłem grę miałem 43stopni :smiley:

Pobór mocy sprawdzisz przy pomocy watomierza. Lub też zasięgnij literatury PRZYKŁAD.

Manyek mógłbyś mi podać takie same testy tylko, że z gtx660 OC? :smiley: Za cholerę nie mogę znaleźć tych testów. Z góry dzięki

O to chodzi może?