Karta Graficzna i czarny Ekran

Witam mam od kolegi Kartę Graficzna ASUS i chce ją sprawdzić pisze na forum bo jak ją podłączyłem pod swój komputer to włączył się ale ekran był CZARNY i po chwili było (PI,PI,PI) nie wiem co to oznacza więc piszę kartą graficzna była bez informacji tylko napisane Asus :frowning: kolega powiedział że to 512 ale nie jestem pewien proszę o pomoc. Pozdrawiam

Na karcie graficznej (płytka montażowa) masz wszystko napisane – model numer serii etc. Zobacz i napisz, co to za karta? Jeżeli to Asus jak wspomniałeś to zapewne jest to karta graficzna ze stajni nvidia.

Dodatkowo podaj pełną specyfikację twojego komputera, – jeżeli nie wiesz jak to zrobić – gdzie szukać – to ten program powie Ci wszystko http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom … 11558.html

mam pc wizard ale ja właśnie nie mam żadnej naklejki. a jak włożyłem kartę tą ASUS’A to był cały ekran czarny słyszałem jak system się włączał ale ekran czarny !!

Karta graficzna ma „wypaloną” nazwę na płycie montażowej a nie naklejkę - z reguły taka informacja jest obok chłodzenia.

Jaką Ty masz kartę graficzną zamontowaną w swoim komputerze – nie tą od kolegi?

Podaj specyfikację swojego komputera z twoją kartą a nie tą od kolegi.

więc tylko jest ASUS c381g rev :1.01 i jedna naklejka CAU8 511_2,

Mój Komputer:

Mainboard : Asus P5LD2-X/1333

Chipset : Intel i945G/GZ

Processor : Intel Pentium E2180 @ 2000MHz

Physical Memory : 4096MB (4 x 1024 DDR2-SDRAM ) wy systemie pisze mi 2gb a w pc wizard tak.

Video Card : NVIDIA GeForce 8600 GT

Operating System : Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 3 (32-bit)

DirectX : Version 9.0c

ASUS c381g rev :1.01 To nazwa sterownika – o ile dobrze pamiętam.

Wracając do tematu.

Wydaje się trochę dziwne, że kolega nie pamięta, jaką miał kartę graficzną, którą użytkował przez jakiś czas.

Nazwa Asus (+ pozostała nazwa modelu karty) może dotyczyć zarówno kart graficznych ze stajni nvidia jak i radeon – i w tym momencie jesteś w przysłowiowej kropce.

Bez pełnej nazwy lub choćby informacji czy to GeForce czy Radeon nie zrobisz niestety nic.

Według mnie to albo karta graficzna jest uszkodzona albo jest to Radeon – efekt informacji sygnałowej by na to wskazywał.

Jeżeli jest uszkodzona – to wiadomo śmietnik. Jeżeli jest to Radeon to oczywistym jest, że Ci nie odpali na komputerze ze względu na to, że masz zainstalowane sterowniki od karty graficznej GeForce, które nie są kompatybilne z kartami graficznymi Radeon.

Na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z montowaniem tej karty – przynajmniej do chwili aż kolega sobie przypomni, jaki to model karty graficznej, bo może się okazać, że ta karta graficzna jest dużo gorsza od tej, którą obecnie posiadasz.

Oczywistym jest że dowolna karta odpala, ale jest widziana w systemie jako “standardowa karta graficzna vga” gdy sterowniki są niekompatybilne, ewentualnie gdyby pojawiły się problemy z bsodami, co może się przytrafić w wypadku starszych sterowników/kart można skorzystać z trybu awaryjnego (F8 podczas uruchamiania systemu).

Skoro na ekranie nie pojawia się nawet bios, to oznacza że karta jest uszkodzona lub nie zostało podłączone zasilanie (kabelki 6 lub 8 pin pcie z zasilacza).

No nie do końca się z tobą zgodzę. Faktem jest ze karta powinna być widziana jako vga, ale niestety nie we wszystkich przypadkach tak się dzieje.

Co do zasilania?

Następuje tu zwykłe ”przepięcie„ karty graficznej i nawet, jeżeli karta wymaga dodatkowego zasilania tak jak w wypadku bliźniaczo podobnej karty GF 8600 GTS do tej, którą obecnie kolega posiada, czyli GF 8600 GT na ekranie powinien pojawić się komunikat o braku dodatkowego zasilania i przejściu karty w tryb „chyba oszczędny – czy jakiś tam – dokładnie nie pamiętam”.

Reasumując.

Karta Asus xxx faktycznie wygląda na uszkodzona a to, że kolega, który dał kartę nawet nie pamięta jej nazwy wydaje się być bardzo zastanawiający.

Z drugiej strony patrząc przy uszkodzeniu (spaleniu) karty graficznej system nie powinien nawet się włączyć a w tym wypadku się włącza, – choć do końca nie rozumiem tego „Pi, Pi Pi”, jakie podał kolega.

Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest podpięcie tej karty graficznej u starego właściciela – udowodnienie, że karta jest sprawna – przetestowanie Np. Everestem by uzyskać pełną informację o karcie graficznej.

Zasilanie podłączyłem do tej karty pasował kabel od monitora tylko z przejściówka, z tyłu są 3 wejścia

  1. RGB

  2. S-VIDEO

3.przejściówką od monitora

Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest podpięcie tej karty graficznej u starego właściciela – udowodnienie, że karta jest sprawna – przetestowanie Np. Everestem by uzyskać pełną informację o karcie graficznej. :oops:

tylko ja dostałem to od kolegi a on wyjechał do Niemiec i tu jest problem

Zrób foto tej karty, i z przodu i z tyłu.

tylko jeden problem z tym mam telefon w890i i po formacje nie chce mi się zainstalować sterowniki mam je na komputerze pobrałem je ale nie wiem jak je zainstalować wiem że przez jakiś program ausu czy jakoś tak ale jak chce pobrać to wyskakuje że trzeba się rejestrować i wpłacić 20 z. :frowning:

Dodane 02.04.2012 (Pn) 22:05

http://imageshack.us/photo/my-images/269/dsc00140vs.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/33/dsc00143ms.jpg/

Marna jakość, i nie za dużo widać, przeszukaj tą listę kart http://www.asus.com/Graphics_Cards/AllProducts/ są tylko karty asusa któraś musi być twoja.