Karta graficzna i pixel shader


(Juliakaja) #1

Witam,

dostałam ostatnio program/ grę : mój fitness, nie jest to jakaś nowość, gdyż chyba z 2009 roku, jakie więc było moje zdziwienie, gdy ją włączyłam.. słychać było muzykę, ale ekran pozostawał czarny, zaczęłam więc czytać instrukcję, no i wyczytałam, że gra jest na karty graficzne z obsługą technologii Pixel Shader, np. Nvidia GeForce FX.

Ja posiadam kartę Nvidia GT 540 M, która wydawałoby się jest nowsza, no i nie mam pojęcia, czy to stąd ten problem z grą? Dodam, że przed chwilą pobrałam najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej ze strony nvidia, no i nic nie pomogło.

Z góry dziękuję za pomoc ! :slight_smile:


(Villy) #2
  1. ściągnij te kodeki INDEO (niektore gry ich wymagają) : http://www.download.net.pl/9196/Ligos-Indeo-Codec/

  2. ściągnij najnowszą biblioteke directx : http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35

-- Dodane 26.12.2011 (Pn) 11:54 --

i ściągnij patcha stąd: http://www.iqp.pl/index.php?dls=5&sec=download

"Mój Fitness PL"


(Juliakaja) #3

Dzięki spróbuję,

dodam, że zrobiłam taki test no i na laptopie mojej siostry też nie działa, ale za to na komputerze mojego taty, karta : Nvidia quadro fx, bez problemu się włączyło.

Niestety pobrałam wszystko o czym mówiłeś i dalej nic ;/


(Villy) #4

a uruchamiasz jako administrator? podaj jaki masz system i ilo bitowy


(Juliakaja) #5

Tak uruchamiam jako administrator, a system to windows 7, 64 - bitowy.


(Villy) #6

a jaki system ma twój tata?

-- Dodane 26.12.2011 (Pn) 14:47 --

jedyne racjonalne mi poprostu na mysl przychodzi że problem leży w systemie , a raczej jego architekturze 64bitowej, dlatego tez pytam się o system ojca, a świeży pomysł to taki żebyś uruchomiła w trybie zgodności z windows xp (kliknij prawym na plik .exe, właściwości -> zgodności -> windows xp -> zastosuj -> OK)


(Juliakaja) #7

No prawda, tata ma windows'a xp, a na płycie pisze: wymagania systemowe xp bądź vista, ale pomyślałam, że skoro mam 7 to nie szkodzi, spróbuję tak jak mówisz ;p


(Villy) #8

jeśli zadziała to daj znać :slight_smile:


(Juliakaja) #9

Oj, głupio mi, że Cię tak męczę, niestety, zaczęłam zabawę w tych właściwościach, spróbowałam chyba we wszystkich zgodnościach i ustawieniach i dalej tak samo..

Może to rzeczywiście wina tej karty graficznej.. no bo sama nie wiem dźwięk jest, obrazu nie ma...

Nie no nie wiem, bo teraz patrzyłam na wymagania systemowe na stronie tej gry, no i nikt nigdzie o tej karcie nie wspomina.


(Villy) #10

widzisz, ale twoja karta graficzna jest bardzo dobra :slight_smile: , w innych grach jak rozumiem wszystko jest wporządku tak?

forum po to jest żeby rozwiązywać problemy, więc tak ty i siostra macie systemy windows 7 64bit, zas tata ma windows xp, i wyglada na to że tutaj jest problem... więc chyba jedyna możliwość to poprostu żebyś zainstalowała sobie obok 7'mki windowsa xp uprzednio dodając sterowniki SATA do instalatora xp, zaś jak to zrobić znajdziesz na tym forum , chociażby w którymś z moich postów :slight_smile:


(Juliakaja) #11

Tak z kartą problemów wcześniej nie było. Siostra ma 32-bitowy, ja 64, no ale oby dwa to windows 7.

Kurcze, a to jest takie bezpieczne?

Ha, teraz to się uśmiałam, wyjęłam gdzieś z dna szafy mojego starego laptopa (no 5 letniego), no w nie najlepszym stanie i odpaliło, może na razie na nim po prostu będę sobie radzić, a gdyby co spróbuję z tym xp. Bardzo Cię dziękuję za pomoc, naprawdę ! :slight_smile:


(Chrucik) #12

Może gra z automatu odpala się w rozdzielczości którą monitor nie obsługuje, spróbuj z nowymi sterownikami: http://www.nvidia.com/object/geforce_family.html

Spróbuj w panelu nVidii wejść w zarządzanie ustawieniami 3D i na liście w zakładce Ustawienia programu odnaleźć twoją grę i pobawić się ustawieniami. Ostatecznie pisz maila do producenta gry, może oni mają jakąś sprawdzoną taktykę, pozdrawiam :slight_smile:


(Juliakaja) #13

chrucik jesteś wielki !

pogrzebałam w ustawieniach i rzeczywiście ruszyło, dziękuję ! :smiley: :smiley: