Karta graficzna i procesor do gry Fortnite na płycie głównej Ashrock H61M-S

Witam! Chciałbym kupić jak najlepszy zestaw opcjonalnie procesor + karta graficzna do 1600 zł lub sam procesor do 600 zł do gry Fortnite dla mojego bratanka, wiadomo chciałby jak najwyższe fps (najlepiej 100) na ustawieniach epickich lub wysokich przy wysokiej rozdzielczości, kupiłem mu już MSI GTX 1050 ti( jeszcze w pudełku) ale nie wiem czy to dobry wybór do obecnego procesora DUAL Core Intel G860, czy zmieniać na inny właśnie do 600 zł i zostawić tą kartę na tej płycie głównej? Dokupilem też już 4GB RAM DDR3, bo już jedna taka kostka jest na mainbordzie. Proszę o pomoc Mikołaje!!! :santa:

Tutaj jest lista komponentów tego KOMPA na ten moment:
WiN 10 64 bit
Intel Pentium Dual-Core G860 3MBCache, 3.00GHz
Western Digital Caviar 500GB SATA3
Sapphire ATI Radeon HD7750 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-Express
Asrock H61M-S Intel H61 LGA1155 (PCIE/DZW/VGA/GLAN/SATA/DDR3)
Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9
OCZ StealthXStream 2 400W

Chcialbym jaknajwiecej z tego zostawić ( przede wszystkim jestem ciekaw płyty głównej, procesora i zasilacza czy będzie konieczna wymiana, zakupiłem dzisiaj GTXa1050 Ti 4GB i 4G RAM DDR3 czy to też zostawić czy w budżecie 1600 znajdzie się coś lepszego, jeżeli tak to szybko odsyłam zakupione rzeczy i kupuje co innego), by dziecko było zadowolone!!! :santa:

Za 1600 zł to i7-2600 i rx 590.

Czy Rx 580 nie jest też ok? Bo z Rx590 nie zamknę się w 1600 zł z tym prockiem jak szukałem po aukcjach :confused: widziałem, że obie te karty maja bardzo podobne jak nie identyczne parametry
Proszę o opinie :slight_smile:

RX 580 spokojnie wystarczy mu do gier, może nie epickich, ale nawet w Wiedxmina sensownie pogra, do tego i7 2600 lub ew inne (chodzi głównie o 4 rdzenie i 8 wątków) + zostaw ze 200 zł na nowy zasilacz, jakieś 500 Bronze, Radeony i i7 trochę biorą Wat :wink:

PS. te 4 Giga Ram, tak żeby miał 8, to mu też dodaj :slight_smile:

Ram i procek zrecz jasna spokojnie bieraj z secondhandu

Witam serdecznie ponownie! Zakupiłem wszystkie rzeczy które mi finalnie doradziliscie(kupiłem tylko mocniejszy zasilacz 600V), lecz mam mały problem, po wymianie kart graficznych z AMD HD 7770 na AMD 580 po podłączeniu kablem hdmi monitora lub telewizora nic nie wyświetla się na ekranie, próbowałem podłączyć to przez przełączke hdmi to dvi i nic z tego również, co zrobić? Może to wina złej przełączki oraz kabla (d sub to dvi- z tym, że na tej karcie jest inne dvi niż na starszym AMD, czyli juz bez tych czterech minipinów przy płaskim takim wsuwanym )? Czy mogą być inne przyczyny? Stara AMD zaczęła wyświetlać obraz na hdmi na monitorze po tym jak podłączyłem komputer do TV, myślałem, że dzięki takiemu dziwnemu zabiegowi również nowa AMD zadziała lecz nic z tego… P: Co robić? Wiatraczki na karcie działają i pali się lapka, a nic ekran nie wyświetla Help monitor to ACER ED242QRWI

A podłączyłeś, oczywiście dodatkowe zasilanie do karty? (kabelki od góry, masz sloty). Jak tak, weź ją do kogoś znajomego i sprawdź, czy u niego zaskoczy. Może być tak, że przejściówka monitor, ale i tak, że kartę dostałeś walniętą (tak to jest z 2nd handem, w sklepie jak nie pójdzie 14 dni na zwrot masz).

Tak, podłączyłem wszystkie kable odpowiednio, zasilanie karty się paliło i wiatraki chodziły, monitor podłączony pod kartę slotem hdmi nie ruszał w ogóle, pod VGA nie ma slotu na karcie, a na ekranie brak sygnału, nawet bios się nie odpala a koparka i karta chodzi, może dlatego, że starych sterów nie odinstalowalem? Co mam zrobić? Karta to nówka ze sklepu za 850 zł

Jest szansa żebyś podłączył TV do karty? Rozumiem, że wcześniej działało? Jeżeli amsz możliwość, to weź na integrze / starej zrób live cd z linuksem, ale na 99.99% winny nie jest dysk i sterownki (wykrzaczyłoby się przy Windowsie doiero)
Jak nie minęło 14 dni, możesz odesłać, to zawsze lepiej niż -.reklamować i bawić się.