Karta graficzna i procesor do płyty głównej Intel dq965co

Witam,
ostatnio dla siostrzeńca kupiłem za parę złotych komputer stacjonarny z:
płytą główną - Intel dq965co.
procesor - Intel core 2 duo 6600 @ 2.4ghz
karta graficzna - brak / wbudowana
Ram - ddr2 4x1gb bit4ram
zasilacz - Delta Electronics gps-350eb-200a 300w
pomyślałem nad upgreadem aktualnego sprzętu zanim dam go siostrzeńcowi.
zaczynając od karty graficznej, następnie procesor, ram i zasilacz.
niestety ku mojemu rozczarowaniu tuż przy slocie pci-e są wysokie kondensatory przez które musiałem zciąć 2 żebra chłodzenia pasywnego mojej starej karty gamingward 512mb.
więc szukam karty graficznej z wąskim chłodzeniem aktywnym (z wiatrakiem) by się zmieściła przed kondensatorami.
interesowały by mnie tylko karty graficzne z minimum 1 gb pamięci wirtualnej.
najlepiej taka co by uciągneła gry do 2015-16 w 30 fps.

co do procesora to mam na oku intel core2 quad q6600 albo q8300 lecz nie wiem który lepszy.

ram to już mam zamówione 4x 2gb ddr2 800mhz.

zasilacz myślę że zmienie na jakiś 500w zastanawiałem się nad silentiumpc vero l2 jeżeli ten nie uciągnie zmienionej konfiguracji.

Prosił bym o podanie jakieś grafiki oraz który procesor byłby lepszy.

dziękuję i pozdrawiam

q8300 jest minimalnie lepszy, ale to nie ma znaczenia, bo na tej płycie i tak nie zadziała ani jeden ani drugi. Najszybszy wejdzie do niej tylko E6700.

Dobrze jak zadziała na tej płycie, nie wiem czy ona nie obsługuje najwięcej 4x1GB.

Co do karty to nie wiem, ale nie przepłacaj, bo na E6600 dużo się nie pogra.

Wg mnie sprzedaj to na złom bo mogąc włożyć procesor z maksymalnie 2 rdzeniami nie pogra we wszystko prawie nowe na 30FPS (chyba że włożysz jakiś RTX 2080).

Ale przy tak marnym CPU to RTX 2080 będzie miał wieczne wakacje.
Jaki był sens kupować pecet za parę złotych jak teraz trzeba w niego dołożyć części, które i tak nie spełnią twojego wymagania nowsze gry w 30 fps. Ja nawet nie wiem czy w 1024x768 niektóre będą śmigać z taką prędkością. Trzeba było trochę więcej kaski wydać i kupić coś z 2 generacji core.
Ta płyta nie uciągnie mocnej grafiki na PCIE bo ma słabą sekcję zasilania i już ma swoje lata na laminacie do tego nie obsługuje 4 rdzeniowych układów i nie da się jej przerobić pod Xenon.
Nie opłaca się zmieniać procka bo co to jest 250MHZ, w dzisiejszych czasach nic.
Co do ramu to w specyfikacji pisze że 8gb obsłuży ale z kośćmi 667MHZ.

Zgadzam się, postarajsię cokolwiek za to odzyskać, bo to niestety ledwie Internet obsłuży, o grach niestety można zapomniać. No chyba, że Kuzyn kocha gry retro i Morrowinda polubi :wink:
Ogólnie jednak raczej powie po grafice, ze to średniowieczny syf https://www.youtube.com/watch?v=1bAf-3ytfQg

Do tego co chcesz minimum to zestaw z core i5 2400 i grafika pokroju GTX 1050 lub RX 560.

Za pc dałem 15zl.
więc stratny nie jestem.

A ram sprawdzę czy odpali jak nie to najwyżej zostawię do swojego na wymianę.
ogółem pc miał być do niewymagających gier typu mc czy inne gry dla dzieci.
oprócz tego do gier interaktywnych.
I swobodnego otwierania więcej niż 1 aplikacji.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Powiem tak. Pakując najmocniejszy core2duo, 4GB RAM i grafikę rzędu GTX 750 uzyskasz zamierzony efekt.
Jedno duże ALE.
Wg mnie głupio dawać komuś kompa, który we wszystkim będzie powolny.

Odkupię chłodzenie i grafikę - PW. Serio, na złomie dostaniesz 50groszy :slight_smile:

A co do kompa… przeglądarka z GTX 750 będzie ładnie chodzić i CS:GO na minimalnych ~70 klatek.

ni… :wink: jak będzie sam latał po mapie, to owszem tyle może mieć, ale jak bezie się strzelał , to i ze 2 na ekranie będzie to drop bliżej 40 bęzie. Nie wiem czy kojarzysz kaktusa, on miał quada i płakał, że ledwie 60-70 ma z bootami (cvzy jakos tak).

W internetach są filmiki jak na GTX 750 z E5… (nie pamiętam dokładnie procka) ma w granicy 55-75kl/s