Karta graficzna i sterowniki - Windows XP


(Red19boy10) #1

Witam,

Jestem po formacie systemu z Windows 7 na XP pobrałem sterowniki do karty sieciowej oraz audio lecz mam problem z sterownikami do karty graficznej. Posiadam płyte główną Gigabyte GA-945GZM-SA i próbowałem ściągnąć sterowniki z tamtej strony ale po odpaleniu wyskakuje komunikat że nie spełniam wymagań. Próbowałem znaleźć nazwe karty w programie Everest niestety nie wykrywa jej, menadżer urządzeń także http://imageshack.us/photo/my-images/710/kartapc.jpg/ Niestety jak na złość zapomniałem jak karta się konkretnie nazywała :confused: Pamiętam że na Win7 miałem program AMD catalyst lecz nie wiem którą wersje ściągnąć


(reos) #2

Podnieś XP do SP3 i potem zainstaluj.


(Red19boy10) #3

Mam właśnie SP3


(system) #4

Z tego, co widzę na obrazku, to najpierw pobierz i zainstaluj sterowniki do Chipset’a, ponieważ ich nie masz, a są one bardzo ważne. Są na stronie: http://www.gigabyte.com/products/produc … id=2425#dl tyle, że do plyty głównej z nieco innym oznaczeniem. Upewnij się, czy Twoja płyta na pewno ma w symbolu na końcu SA, czy S2?

Dopiero po tym myśl o sterownikach do karty graficznej. Musisz jednak odczytać gdzieś jej firmę i model.


(Red19boy10) #5

Pomyliłem się i symbol na końcu to S2 :stuck_out_tongue:

A co do karty to wydaje mi się że to Sapphire Redeon HD 4670

Dodane 26.08.2011 (Pt) 20:10

pobrałem sterowniki do Chipset’a


(system) #6

OK! To je zainstaluj. Do karty graficznej powinny pasować te: http://sites.amd.com/us/game/downloads/ … -32.aspx#2 Wybierz z tej strony pierwszą pozycję do pobrania - “Display Driver”.

Mam też wrażenie, że brak Ci sterowników do którejś karty sieciowej.


(Red19boy10) #7

Zainstalowałem catalyst control center i zainstalowało kartę graficzną :slight_smile:

jeszcze tylko to pokazuje się w menadżerze to pomimo że mam sterowniki audio zainstalowane a to drugie to nie wiem co to

http://imageshack.us/photo/my-images/535/kartaf.jpg/


(system) #8

To drugie, a właściwie pierwsze na liscie , to sterownik karty sieciowej. Powiedz, czy masz w komputerze kartę sieciową wsadzoną do PCI, i czy w ogóle masz w tej chwili internet na tym komputerze? Kablowo, czy bezprzewodowo? No, i czy masz dżwięk?


(Red19boy10) #9

Tak wszystkie sterowniki już mam. Internet działa.

Pierw zacząłem od sterowników do karty sieciowej a następnie do audio i teraz mam już sterowniki do video. Wszystko działa tylko to się w menadżerze wyświetla


(system) #10

Internet po kablu LAN, czy bezprzewodowy?


(Red19boy10) #11

po kablu, amam możliwość podłączenie internetu bezprzewodowo poprzez adapter ale nie ścigałem jeszcze sterowników


(system) #12

A no dlatego w Menadżerze Urządzeń wykrywa Ci kartę bezprzewodową (Kontroler sieci), do której powinno się zainstalować sterowniki.

Pozycją “Urządzenie audio na HDA” się nie przejmuj. Nie jest Ci potrzebna. To niewykorzystywany fragment karty graficznej.


(Red19boy10) #13

Ok w takim razie zainstaluje kartę a co z tym Audio?

A i jeszcze jedno, za każdym razem jak włączam komputer pokazują się 4 dyski wymienne których tak naprawdę nie ma (mam na myśli że nie da się ich użyć bo nie są włożone dyski zewnętrzne do USB)


(system) #14

Gdzie te cztery dyski się pokazują? W Moim komputerze?


(Red19boy10) #15

Tak, ale mam możliwość ich usunięcia poprzez “bezpieczne usuwanie sprzętu” i tak za każdym razem jak włączam komputer.

Miałeś racje z tą kartą bezprzewodową

Dodane 26.08.2011 (Pt) 21:57

Wygląda to tak http://imageshack.us/photo/my-images/535/kartah.jpg/ i tylko bezpieczne usuwanie sprzętu je usuwa lecz po ponownym starcie systemu znowu się pojawiają

Dodane 27.08.2011 (So) 0:41

Udało mi sie usunąć te dyski wymienne.