Karta graficzna i zasilanie

Witam, kilka dni temu podczas grania komputer się wyłączył i całkowicie przestał reagować na przycisk power. Sądziłem, że to wina zasilacza, także kupiłem nowy (silentiumpc vero m2 600w bronze), wcześniej miałem 550w, nie mam jak sprawdzić teraz model. Sprawdzałem czy wszystko dobrze podłączyłem. Sprawdzałem również pamięć ram i sloty. Kondesatory wyglądaja dobrze. Tylko jak wyciągam ksrtę graficzną, przycisk power reaguje. Jest kilka dźwięków podczas włączania i nic się nie dzieje dalej. Gdy podłącze, komputer nie reaguje, nawet diody nie reagują. Przyczyną jest uszkodzona karta graficzna? Jak mogę się upewnić, przez co komputer nie chcę działać?
reszta specyfikacji:
płyta główna asus p8h61
karta graficzna msi gtx 770
procesor i5 2400

Zapomniałem dodać, że pastę wymieniałem na procesorze i na karcie. Bodajże miesiąc temu.

Bardzo możliwe! Niestety, nie ma innego wyjścia jak sprawdzić kartę na innym komputerze lub inną kartę graficzną na Twoim komputerze.

Hej,

Musisz określić, jakie to dźwięki wydobywają się, gdy karta graficzna jest wyłączona. Ale skoro po jej wyjęciu komputer jakkolwiek się uruchamia, to odpowiedź jest raczej jednoznaczna - karta graficzna jest uszkodzona. Ewentualnie sprawdź, czy masz podłączone do karty dodatkowe zasilanie. Jeśli się nie mylę, karta takowego potrzebuje…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Masz może jak przepiąć monitor do wyjścia w płycie głównej? To by wyjaśniło, że padła grafika.

Rzecz w tym, że płyta główna Asus P8H61 nie ma gniazda zintegrowanej karty graficznej.

1 polubienie

a i5 2xxx chyba już miały :wink:

Fakt! Intel® HD Graphics 2000, ale płyta główna nie posiada gniazda grafiki.

Nie tyle uszkodzenie co nawet zwarcie na karcie.
W takim wypadku każdy porządny zasilacz się po prostu wyłączy.

Zależy która wersja p8h61 bo niektóre mają…