Karta graficzna - jaką zakupić?

Witam poszukuje jakiejś karty graficznej do mojego komputera . Nie jestem jakiś zapalonym miłośnikiem gier ale czasami zagram w cos . Ostatnio zainstalowałem Wiedźmina 3 i battlefield 5 . Ale niestety nie mogę uruchomić bo mam za stara kartę graficzna . Wiadomo czym taniej tym lepiej ale wiem ze na dobra kartę to trzeba dac od 1500 do 3 tys w gore mysle do 700 1000 zł mogę poświecić

co mam w puszcze

Cytat
Płyta główna MSI MPG Z390 Gaming Plus 4xDDR4 ATX ]
INTEL Core i5-9400F 2.9 - 4.1GHz BOX
Pamięć RAM HyperX PREDATOR 16GB DDR4 3200MHz CL16
Zasilacz Cooler Master Elite V3 600W

GTX 1660, a najlepiej podbij do 1100zł na GTX 1660 SUPER

1660 zaczynają się od 950 najtańsze.
O niebo przebijają RX580 8GB i 1650 Super wydajnością i przewidywanym okresem życia. :wink:

XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+ 8GB GDDR5 na allegro 769 zł
1650 Super tylko 4 GB sa i cena od 750 zł

czyli zostaje 1660 Super ?

1660 Super to pewnie koło 1200 są pierwsze i budżet przekroczony, jeżeli możesz… bierz.
Pierwsze modele 1660, gołych, są poniżej tysiąca. Weź tylko dwuwentylatorowe i z 36 miesieczna gwarancją.

RX 580 nie jest zły, ale gorący i to już starsza konstrukcja, a jeżeli mieści się lepsza… Natomiast 1650 Super powoli dogania 1660, ale powiedzmy sobie szczerze, to świństwo takie jak 1060 3 GB. :wink: 1650 Super = 1060 6 GB, a braki VRAM biją po wydajności…

Jak masz wystarczająco kasy na nową grafikę,to zrób tak jak przedmówcy radzą ,kup kartę z serii GTx 1660 super.Zobacz jakiś test na YT,jest ich sporo i wybierz odpowiednią dla siebie.

Jakikolwiek rx 580 z 8gb bedzie najbardziej opłacalną opcją

własnie oglądam 1660 super od 1000 do 1500 zł i wiecej .
mam rozumieć różnią się czymś ?

Kulturą pracy pewnie, te tańsze wiadomo, na czymś się tnie. Nie szalałbym z wyboremtych “naj”. Inaczej dobijesz zaraz do 2060. :wink:

jedno oznaczenie a tyle modeli i cen :frowning:

Może coś rozjaśni, ja bym skłaniał się do 2 wentylatorowego MSi/Asusa… i to niekoniecznie z dopiskami ULTRA OC -> wyższy zegar -> więcej ciepła-> głośniej.

Różnią się np zegarami,jedna bardziej podkręcone inne mniej,backplate są plastikowe jak i z aluminium.Możesz zakupić któryś z tańszych modeli czy to od Palita czy Gigabyte,chyba że chcesz dołożyć do np Asusa czy MSI.

co do MSI oglądam człowieka na Youtube

Forest

który naprawia Karty graficzne . To większość własnie MSI naprawia tylko ze to z Seri GTX 20

To jeśli masz obawy co do kart graficznych tej firmy,to zawsze pozostaje wybór z pozostałych kart.Wybór jest dość duży.Każda karta może ulec uszkodzeniu jeśli będzie miała ustawione zbyt mocne OC pamięci czy rdzenia,również jeśli będzie się przegrzewała w słabo wentylowanej obudowie.
Ja też jestem niezadowolony z produktów pewnej firmy i po prostu wolę kupić od innej firmy dany produkt,nawet kosztem ceny.

Dałbym też lepszy zasilacz i nie chodzi mi o moc, bo tu wystarczy 500w, ale żeby był certyfikat sprawności minimum 80+ bronze a lepiej gold.
Kartę graficzną 1660 dostaniesz w X Kom za 999zł.

Za 1200 to Ti dostanie.

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,p,0,,,,8143O1646742/1/

Patrząc na ceny, to wersji SUPER w ogóle nie brałbym pod uwagę. Jedynie w przypadku gdy ktoś ma nie więcej niż 1100 PLN.

ale zasilacz ma zasilacze z certyfikatem 80 Plus

Dobry stosunek ceny do wydajności to GTX1660 Super, oczywiście Ti jest troszkę wydajniejsze, lecz moim zdaniem dopłata nie przenosi się na osiągi.
Palit GeForce GTX 1660 SUPER GamingPro 6GB GDDR6

Następna po Super i Ti jest Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6