Karta graficzna, jasność ekranu

Witam, w wtorek kupiłem laptopa Lenovo Z500 i mam z nim problem ponieważ, posiada 2 karty graficzne, w starszych lenovo gdy włączało się grę laptop automatycznie przełączał na dedykowana kartę graficzną, u mnie nie chce, drugim problemem jest to że nie chcą co mój brat dotknął klawisza F11 [przyciemnianie ekranu] i po kliknięciu F12 czyli rozjaśniania ekran się nie rozjaśnia, próbowałem w ustawieniach ale nic się nie zmienia :confused:

Sprawdź czy w ustawieniach sterowników karty dedykowanej nie masz możliwość przypisania aby aplikacja uruchamiała się właśnie z ta kartą.

Trochę poszperałem i ją już ustawiłem, niestety nie zmienia się automatycznie, ale dalej mam problem z ciemnym ekranem.

A z wduszonym Fn działa?

Możesz podkręcić podświetlenie ekranu w Opcjach zasilania

Z Fn nawet suwak się nie pokazuje. Niestety u mnie w opcjach zasilania nie da się podświetlić.

Nie ma w tym miejscu? http://i.imgur.com/VDPLJtn.png

Sprawdź oprogramowanie firmowe

Było ustawione na 50% po ustawieniu 100% jasność się nie zmieniła, dalej ekran jest “przyciemniony”.

Ja mam Lenovo Z500i niestety nie działa przyciemnianie/rozjaśnianie ekranu za pomocą klawiszy, ekran przyciemni się na maksa i potem klasa… ponownie msze uruchomić system i zanim się załaduje musze naciskać F12 9on odpowiada za rozjaśnianie) aby rozjaśnić ekran. Czyli przycisk fizycznie działa, problem z serownikami…