Karta graficzna , ktora lepsza , ktora bardziej sie nadaje?

Witam.

Mam pytanie ktora karte graficzna bardziej oplaca mi sie kupic ?

Tą na licytacji PNY GeForce 5500 128MB 128bit (licytacja aktualnie 40zl)

czy ta na kup teraz XFX nVidia GeForce FX 5200 256MB 128 bit (za 100zl)

Jeszcze pytanie ktora bedzie lepiej sie nadawac do tego: Celeron 2.40GHz i 768mb ram, Plyta : Asus P4BGV-MX Zasilacz : 400w , SL -8400BTX ?

Prosze nie pisac ze ani ta ani ta , tylko mi doradzic ktora bardziej sie oplaca. Z gory dziekuje za odpowiedz!

po co ci te muzea?? to sa podobne karty więc chyba lepiej brać z większą ilością pamięci chociaż ciekawe ile bedzie jak się zakończy licytacja,trudny wybór jeżeli chodzi o te dwie :expressionless: ni elepiej wziąć coś lepszego??

Mam złącze tylko PCI (nie PCI-e) więc zabardzo nie mam w czym wybierac. Duza jest różnica w grach miedzy 128mb a 256?

Obie karty mają ten sam układ graficzny (rv34), a różnica jest tylko w taktowaniu rdzenia (5500 ma wyższe takty).

Co do ilości pamięci- tak słaby układ nie wykorzysta 256MB, ale jeśli jakaś gra będzie wymagała >128MB to na tej pierwszej się nie uruchomi, a na drugiej owszem, tylko co z tego jeśli nie będzie się dało grać?

O ile dobrze pamiętam, to na fx5500 i reszcie sprzętu jak w podpisie grałem w Farcry z oszałamiającą ilością 5-20 fps.

Więc najlepiej wybierz tańszą- będzie mniejsza strata kasy.

A na tej 5500 spokojnie pogram w Counter-strike 1.6 bez spadkow ponizej 30fps?