Karta Graficzna - kupno

Witam wszystkich! :slight_smile:

Stoję przed kupnem karty graficznej tak do 250 zł.

I chciałbym się zapytać co moglibyście mi zaproponować w tych cenach?

Chodzi mi o taką kartę żeby gry typu Gothic 3 mi chodziły na w miarę dobrych ustawieniach graficznych :slight_smile:

Najbardziej mnie interesują z NVidia i Radeon.

Oczywiście slot PCI-E :slight_smile:

Coś w miarę nowego od Palita

szukaj hd 4870 za około 300 zł z allegro

Dobra, dobra… zakup karty to jedno, a drugie i istotniejsze jest to do czego planujesz wrzucić nową kartę. A więc podaj: model procesora, markę i model płyty głównej, rodzaj i ilość pamięci ram, zasilacz - marka, model i moc. Wtedy doradzimy coś optymalnego. Bo w ciemno to nie ma co się rozpisywać.

Komputera jakiegoś extra nie mam ale działa nawet dobrze xD

Płyta Główna: GIGABYTE G41M-ES2L

Procesor: Intel Celeron D, 3066 MHz (ale będzie wymieniany na AMD 2 rdzenie ale dokładnie nie wiem jakiego bo odkupuje od kolegi ale sam mi jeszcze nie powiedział co to dokładnie jest))

RAM: 2 kości po 1 GB DDR2

Zasilacz: tu mogę powiedzieć że mam aktualnie wsadzony zasilacz o mocy 230V ale w szafie leży 450 V który czeka odp chwile kiedy go podłącze.

Przepraszam że tak może ubogo opisane ale właśnie wyjeżdżam na 2 dni i pisze to na szybko :slight_smile:

Jak wrócę to postaram się napisać wszystko dokładniej.

Wolty to nie jest moc. Jednostką mocy jest Wat (W).

230V to nie jest moc, a w przypadku 450V chodzi Ci pewnie o 450W.

Posiadasz słabe podzespoły, nie opłaca się ładować wydajnej karty graficznej w takie coś. Pamiętaj, że przy wymianie procesora musisz wymienić płytę główną ze względu na inny socket.

Moc zasilacza podawana jest w W (wattach) a nie w Voltach. A i tak pominąłeś rzecz najważniejszą - producenta zasilacza :wink:

Skoro nie wiesz jakie będziesz miał nowe podzespoły, to nie śpiesz się z kartą graficzną.

Edit - ale mnie ubiegł :wink: