Karta graficzna lepsza od GeForce GT 630

Szukam dla matki najtańszej karty (używka), która będzie wydajnościowo lepsza niż GeForce GT 630.

Ktoś ma wiedzę na ten temat ?

A do czego jej potrzebna lepsza karta?

Ta padła, w kompie siedzi jakis procek i5 (nie jestem teraz w stanie sprawdzić) a karta jest głównie do przeglądarki i gier na niej na NK (farmy, jakieś kuleczki itp).

Skoro jest tam i5, to nie ma karty zintegrowanej? Powinna sobie poradzić z farmą we flashu na NK :slight_smile:

Pewnie poradzi sobie, ale jednak wolałbym tam jakąś grafikę włożyć

Do gier przeglądarkowych spokojnie styknie grafika z Intela. Jeżeli już koniecznie chcesz coś kupić to nowa czy używana oraz do jakiej kwoty?

No nie wiem, 150 - 200zl starczy ?

Na używkę tak. Jak masz dobry zasilacz to szukaj GTX 650, HD7750, HD7770 lub ostatecznie GTX 550Ti.

Jeżeli chodzi o grafikę, to bym był sceptyczny względem używek. Jakby nie patrzeć to jedna z mniej żywotnych części, sprawdziłbym raczej integrę lub, jeżeli mama tam po kryjomu gra w inne gry, to dołożył i kupił coś sklepowego, co nie padnie za pół roku… HD7770 ma już 6 lat i nie masz gwarancji jaki przebieg będzie miał Twój egzemplarz = ruletka…

Spokojnie starczy zintegrowana grafika. Niektóre gry 3D na tym nawet działają. Przeglądarkowe to żadne wyzwanie

Wkładanie tam kiedyś GT630 przez jakiś sklep, to było szukanie frajerów na hasło GeForce. Reklama radiowa mi się przypomina: “procesor kor, grafika dżifors dwa giga”.

Podaj jeszcze generacje Intela. Od Haswella jest chyba wsparcie dla HEVC i VP9.
Żeby kupić coś lepszego (do zadań biurowych), to musiałby być GTX950/GT1030.

Ppdam jak będę miał możliwość, a te gry przeglądarkowe… To są potwory a nie gry, taka farma gdzie jest pierdyliard kwiatuszków, efektów, animacji :open_mouth: