Karta graficzna - mały pobór mocy - 3 monitory

(Gilange) #1

Poszukuje karty graficznej w miarę przystępnej cenie, która pobiera małą moc (nie musi mieć super parametrów) i ma możliwość podpięcia, a następnie rozciągnięcia ekranu na 3 monitory.
Podkreślam, że chodzi mi o rozciągnięcie a nie rozszerzenie ekranu. Rozciągnięty ekran objawia się tym, że jak maksymalizujemy okno to wypełnia ono 3 monitory na raz.
Z góry dziękuje za pomoc.

(przybylas) #2

Jaki budżet oraz co dla ciebie oznacza mały pobór prądu?
ogólnie przy wyborze karty do takiego konfiguracji, powinieneś podać jakimi kablami podłączasz monitory, jakiej rozdzielczości to są monitory, a “rozciągnięcie ekranu” to kwestia sterowników np. nvidia na pewno coś takiego oferuje

(daras28-82) #3

U córki mam GT720 silent Asusa, na dwóch monitorach działa bez problemu, ma złącza na 3szt.
VGA,DVI i HDMI.
Dodatkowo ma śledzie na niski profil w zestawie.
Nie posiada złącza na zasilanie z zasilacza, żre minimalne ilości energii, do gier (choć i tym go młoda katuje) się nie nadaje ale multimedia i pulpit obsługuje wzorowo.

(Gilange) #4

@przybylas Zasilacz w jednostce ma 290 W, rozdzielczość to 3 x 1920x1080. Kable nie mają znaczenia, mogą być 1xDVI, 1xHDMI i 1xD-SUB.

Słyszałem coś o DisplayPort, że można szeregowo podłączać monitory. Jeżeli ktoś coś o tym wie, to prosiłbym o więcej informacji:

1. Czy monitory muszą mieć DisplayPort, czy wystarczy przejściówka np DisplayPort na HDMI,
  2. Propozycja jakiejś karty w przystępnej cenie, która pobiera mało mocy,
  3. Czy w połączeniu szeregowym przez DisplayPort jest możliwość rozciągnięcia ekranu na 3 monitory.

@daras28-82 Dzięki za propozycję jednak nie mogę znaleźć takiej karty w sklepach, żeby wziąć na fakturę (odpada używana z allegro).

(daras28-82) #5

GT730, praktycznie to samo, w dwóch wersjach 1GB i 2GB.
Ciekawostka że te karty są na x8 a nie x16…
Oczywiście w x16 działają normalnie ale większa dowolność montażu.