Karta graficzna - mały pobór mocy - 3 monitory

Poszukuje karty graficznej w miarę przystępnej cenie, która pobiera małą moc (nie musi mieć super parametrów) i ma możliwość podpięcia, a następnie rozciągnięcia ekranu na 3 monitory.
Podkreślam, że chodzi mi o rozciągnięcie a nie rozszerzenie ekranu. Rozciągnięty ekran objawia się tym, że jak maksymalizujemy okno to wypełnia ono 3 monitory na raz.
Z góry dziękuje za pomoc.

Jaki budżet oraz co dla ciebie oznacza mały pobór prądu?
ogólnie przy wyborze karty do takiego konfiguracji, powinieneś podać jakimi kablami podłączasz monitory, jakiej rozdzielczości to są monitory, a “rozciągnięcie ekranu” to kwestia sterowników np. nvidia na pewno coś takiego oferuje

U córki mam GT720 silent Asusa, na dwóch monitorach działa bez problemu, ma złącza na 3szt.
VGA,DVI i HDMI.
Dodatkowo ma śledzie na niski profil w zestawie.
Nie posiada złącza na zasilanie z zasilacza, żre minimalne ilości energii, do gier (choć i tym go młoda katuje) się nie nadaje ale multimedia i pulpit obsługuje wzorowo.

@przybylas Zasilacz w jednostce ma 290 W, rozdzielczość to 3 x 1920x1080. Kable nie mają znaczenia, mogą być 1xDVI, 1xHDMI i 1xD-SUB.

Słyszałem coś o DisplayPort, że można szeregowo podłączać monitory. Jeżeli ktoś coś o tym wie, to prosiłbym o więcej informacji:

  1. Czy monitory muszą mieć DisplayPort, czy wystarczy przejściówka np DisplayPort na HDMI,
  2. Propozycja jakiejś karty w przystępnej cenie, która pobiera mało mocy,
  3. Czy w połączeniu szeregowym przez DisplayPort jest możliwość rozciągnięcia ekranu na 3 monitory.

@daras28-82 Dzięki za propozycję jednak nie mogę znaleźć takiej karty w sklepach, żeby wziąć na fakturę (odpada używana z allegro).

GT730, praktycznie to samo, w dwóch wersjach 1GB i 2GB.
Ciekawostka że te karty są na x8 a nie x16…
Oczywiście w x16 działają normalnie ale większa dowolność montażu.