Karta graficzna-mały problem


(Sab Lol) #1

Witam

Ostatnio czytałem na temat podkręcania kart graficznych, zainstalowałem sobie 3dmarka2003 i korzystając z właściwości karty powoli ją podkręcałem i robiłem testy. Bez podkręcania 4778 po podkręceniu 6030 pkt no i tam jakieś pośrednie.

Problem polega na tym, że w 3dmarku nie miałem żadnych artów, komputer się nie zwieszał itp. itd. Nawet po podkręcniu poszczególne testy chodziły płynniej.

Mam 512 ramu , geforc'a gigabyte 128mb wersja 6600 turboforce edition, i procek AMD 2500+(taktowanie procka 1883Mhz).

Karta ma taktowanie 400/500(standard), a ja ją podkręciłem do ok bo nie pamiętam 429/532Mhz (tylko stopniowo nie od razu).

Jednak kiedy odpaliłem sobie ET to w menu pojawiły się latający kwadrat, a kiedy wszedłem do gry ta mi się zawiesiła. Wróciłem do ustawień domyślnych i dalej jest to samo, chyba jej nie zepsułem :frowning: aha i jeszcze kiedy sobie odpalę v-tunera 2 to wskaźnik temp. rdzenia jest na max a taktowanie karty takie jak powinno być 400/500, a wcześniej tego nie było w v-tunerze. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o jakąś informację. Z góry dziękuję.


(Błażej) #2

Jeśli kręciłeś proca to powróć do standardowych ustawień.

Sprawdź karte na innym kompie.

Jęśli będzie występować to samo to najprawdopodobnie ją popsułeś na dobre.


(Sab Lol) #3

Nie kręciłem proca tylko sama kartę powróciłem do ustawień standardowych nawet uruchomiłem NFS Carboon i wszystko szło ok. Jednak w Rivatunerze temperatura rdzenia karty jest na poziomie 57-58 st. C nie wiem czy to nie za wysoko zwłaszcza, że chodzi w trybie 2D kiedy w nic nie gram.


(Core 2 Duo) #4

no to troche duzo...moze wentylator sie zabrudziła albo przestał działac i nie chłodzi radiatora karty?


(McDracullo) #5

Sprawdź te temperatury w stresie.


(Sab Lol) #6

tzn., że mam uruchomić jakąś giere i zobaczyć jaka jest temeratura karty, mam nadzieję, że o to chodzi. Ogólnie dzięki za wszelki odpowiedzi.


(McDracullo) #7

tak. Tylko gra musi pochodzić jakiś czas i dopiero zmież temperatury.

Nie robiłes jakichś vmodów? :stuck_out_tongue:


(Sab Lol) #8

Nie robiłem żadnych vmodów , ale grając w NFS Carboon temp. dochodzi mi na rdzeniu do 70-80 st. to chyba wysoko. Pewno przekręciłem kartę, i chyba muszę wydać kasę na nową :frowning:


(McDracullo) #9

ta seria wytrzymuje nawet 120*.


(Sab Lol) #10

McDracullo ostatnio temp. spadła jednak już na pewno wiem, że karta jest walnięta nie chodzą mi nawet filmy w power dvd, całe szczęście że odgrzebałem swoja starą kartę GeForca 3 z 64 mb i wszystko na niej hula, no może nie nfs carboon, ale filmy działają i gry chodzą bez żadnych artów.

Tak na marginesie, jeżeli karta ma gwarancję to jest sens ją reklamować jeżeli była kręcona???


(McDracullo) #11

Cimciek a stery zmieniałeś?


(Sab Lol) #12

Tak wszystko robiłem jak należy, stery do karty zainstalowałem, sprawdzałem kodeki, no żadnych błędów nie ma przy ponownym uruchomieniu kompa, ani konfliktów. Wczoraj z głupia zainstalowałem sobie Call of duty i przy normalnym taktowaniu karty miałem artefakty np. prostokąty na niebie przy wybuchu, tak więc na pewno jest jakiś problem z kartą.


(McDracullo) #13

Cimciek robiłeś to w ten sposób?


(Sab Lol) #14

Tak usuwałem wszystkie sterowniki karty, kodeki, czyściłem ja i robiłem wszystko od początku tak jak to robi sie ze sprzętem i dalej pojawia się ten sam problem, nie mam żadnych konfliktów ze sterownikami i nic mi się nie gryzie ale i tak są artefakty.

Jutro jeszcze zaniosę kompa do serwisu i kumpel zareklamuje mi kartę może mi ją wymienią.

McDracullo dzięki za pomoc.