Karta graficzna-mały problem

Witam

Ostatnio czytałem na temat podkręcania kart graficznych, zainstalowałem sobie 3dmarka2003 i korzystając z właściwości karty powoli ją podkręcałem i robiłem testy. Bez podkręcania 4778 po podkręceniu 6030 pkt no i tam jakieś pośrednie.

Problem polega na tym, że w 3dmarku nie miałem żadnych artów, komputer się nie zwieszał itp. itd. Nawet po podkręcniu poszczególne testy chodziły płynniej.

Mam 512 ramu , geforc’a gigabyte 128mb wersja 6600 turboforce edition, i procek AMD 2500+(taktowanie procka 1883Mhz).

Karta ma taktowanie 400/500(standard), a ja ją podkręciłem do ok bo nie pamiętam 429/532Mhz (tylko stopniowo nie od razu).

Jednak kiedy odpaliłem sobie ET to w menu pojawiły się latający kwadrat, a kiedy wszedłem do gry ta mi się zawiesiła. Wróciłem do ustawień domyślnych i dalej jest to samo, chyba jej nie zepsułem :frowning: aha i jeszcze kiedy sobie odpalę v-tunera 2 to wskaźnik temp. rdzenia jest na max a taktowanie karty takie jak powinno być 400/500, a wcześniej tego nie było w v-tunerze. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o jakąś informację. Z góry dziękuję.

Jeśli kręciłeś proca to powróć do standardowych ustawień.

Sprawdź karte na innym kompie.

Jęśli będzie występować to samo to najprawdopodobnie ją popsułeś na dobre.

Nie kręciłem proca tylko sama kartę powróciłem do ustawień standardowych nawet uruchomiłem NFS Carboon i wszystko szło ok. Jednak w Rivatunerze temperatura rdzenia karty jest na poziomie 57-58 st. C nie wiem czy to nie za wysoko zwłaszcza, że chodzi w trybie 2D kiedy w nic nie gram.

no to troche duzo…moze wentylator sie zabrudziła albo przestał działac i nie chłodzi radiatora karty?

Sprawdź te temperatury w stresie.

tzn., że mam uruchomić jakąś giere i zobaczyć jaka jest temeratura karty, mam nadzieję, że o to chodzi. Ogólnie dzięki za wszelki odpowiedzi.

tak. Tylko gra musi pochodzić jakiś czas i dopiero zmież temperatury.

Nie robiłes jakichś vmodów? :stuck_out_tongue:

Nie robiłem żadnych vmodów , ale grając w NFS Carboon temp. dochodzi mi na rdzeniu do 70-80 st. to chyba wysoko. Pewno przekręciłem kartę, i chyba muszę wydać kasę na nową :frowning:

ta seria wytrzymuje nawet 120*.

McDracullo ostatnio temp. spadła jednak już na pewno wiem, że karta jest walnięta nie chodzą mi nawet filmy w power dvd, całe szczęście że odgrzebałem swoja starą kartę GeForca 3 z 64 mb i wszystko na niej hula, no może nie nfs carboon, ale filmy działają i gry chodzą bez żadnych artów.

Tak na marginesie, jeżeli karta ma gwarancję to jest sens ją reklamować jeżeli była kręcona???

Cimciek a stery zmieniałeś?

Tak wszystko robiłem jak należy, stery do karty zainstalowałem, sprawdzałem kodeki, no żadnych błędów nie ma przy ponownym uruchomieniu kompa, ani konfliktów. Wczoraj z głupia zainstalowałem sobie Call of duty i przy normalnym taktowaniu karty miałem artefakty np. prostokąty na niebie przy wybuchu, tak więc na pewno jest jakiś problem z kartą.

Cimciek robiłeś to w ten sposób?

Tak usuwałem wszystkie sterowniki karty, kodeki, czyściłem ja i robiłem wszystko od początku tak jak to robi sie ze sprzętem i dalej pojawia się ten sam problem, nie mam żadnych konfliktów ze sterownikami i nic mi się nie gryzie ale i tak są artefakty.

Jutro jeszcze zaniosę kompa do serwisu i kumpel zareklamuje mi kartę może mi ją wymienią.

McDracullo dzięki za pomoc.