Karta graficzna - max 200zł

Witam!

Chciałbym wymienić moją kartę graficzną (GT220 1GB/DDR2) na coś lepszego i do kwoty max 200zł.

Rozglądałem się trochę i wybrałem dwa typy. GT520 i GT430.

Która będzie lepsza do gier?

Czy obie obsłużą rozdzielczość 1920x1080?

Jakie są jeszcze dobre karty w tej kwocie?

Moje podzespoły:

AMD Athlon II X4 640

GoodRAM 2x2GB DDR3

WesternDigital 500GB

HEDY Premium 500W (czy coś w ten deseń)

Mobo: AS-Rock N68S

To nadal kiepskie low-endowe karty. Dołóż 30zł i bierz HD5670 http://www.camino.pl/ati-radeon-hd-5670 … 41345.html

Zasilacz też nie najlepszy…

Jeżeli pociągnie zasilacz to nie widzę problemu ;E

Btw. Głównie będę grał w takie gry jak:

COD MW2

COD MW

COD BO

Homefront

I chciałbym aby przy tej rozdzielczości (1920x1080) wszystko miało ręce i nogi… Da radę pograć na wysokich detalach? Ewentualnie Medium/High. :stuck_out_tongue:

Ta rozdzielczość jest do omówienia, bo jeszcze takiego monitora nie kupiłem.

Jak już to coś z używek np.ATI Radeon 4850.Zasilacz do wymiany…

Używane HD4850, jeśli ma być nowa to ta co polecił SzoteK

Używane hd 4850 bardziej pasuję bo procek by się marnował przy hd 5670.

Tak ale ładowanie tej karty do takiego zasilacza to już ryzyko…

Pisałem że zasilacz jest do wymiany.Jak już to http://allegro.pl/zasilacz-coolermaster … 85131.html

Ja tam ciągnę mojego 8800gts na takeme a przecież 4850 to karta porównywalna i jeszcze ani razu nie miałem z tym problemu. Wszystko inne mi się sypie ale nie zasilacz. Napięcia w biosie i programach ok, nic się nie resetuje nawet pod obciążeniem. I powiem wam że nigdy jeszcze nie miałem markowego zasilacza w żadnym kompie a trochę ich miałem i tylko raz mi się spalił zasilacz (sam zasilacz) z mojej winy na dodatek. Jest ryzyko jest zabawa. Chociaż i tak nie uważam żeby ryzykował.

HD4850 jest sporo wydajniejsze od 88gts. A co do zasilacza z tą kartą i sprzętem by poszedł spokojnie,ale jak to jest z niemarkowymi zasilaczami nie wiadomo czy wytrzyma 1 dzień czy może 2 lata zanim się coś posypie.

Znalazło by się tańsze i lepsze np.http://allegro.pl/zasilacz-xfx-core-pro450w-pro-450w-80plus-i1730758190.html

Nigdy z niczym nie wiadomo czy potrzyma 2 lata czy 1 dzień. :slight_smile: Równie dobrze markowy może się trafić, który padnie. A co do karty to ja osobiście mam 8800gts to gram w nim w gta4 na średnich, w mafia 2 na wysokich, cod4 multi, nie narzekam. Ale co do wydajności musisz poczytać testy bo rzeczywiście mi pisali ze ten radek jest chyba troszkę lepszy ale był też droższy.

Ale markowy nie pociągnie za sobą innego sprzętu (przynajmniej w 95%),ja na swoim HD4850 GTA4 na max detalach z rozdziałką 1440x900, tak więc polecam.Cena nie jest duża ja kupiłem za 150zł a średnio chodzą po 220zł(z przesyłką).

To teraz odpowiedz sobie na pytanie co może być powodem padania “wszystkiego innego”.

Zasilacz nie musi się spalić by uszkodzić inny sprzęt - może podawać zbyt wysokie napięcia, zwiększając produkcję ciepła przez podzespoły, może podawać za niskie i tym samym w dłuższej perspektywie uszkodzić dysk…

4850 ma tdp 114W, ja bym sprawdził na obecnym zasilaczu, jest duża szansa że wszystko będzie ok.

Miałem starszą wersję 9600gt (starsza wersja, tdp 96W) podłączoną do tracera 400W (przez około 2 lata) i problemu nie było, “stary” komputer z 400W tracerem działa już 4 rok i nic się nie sypie.

A gdyby się okazało że zasilacz nie daje rady to przecież kartę można odłączyć, i kiedyś przy okazji kupić jakiegoś lepszego fortrona z alledrogo.

Zasilacz jest w porządku. Trafiła mi się albo wadliwa płyta główna albo procesor albo po prostu pasta na procka do wymiany bo to co mam to jest no nawet nie wiem jak nazwać. I zła pasta i źle nałożona.