Karta graficzna na AGPx8 do 150zł, jaką polecacie?

Karta ma spełniać minimalne wymagania niektórych gier…

to znaczy: 256Mb ramu i to właściwie wszystko :slight_smile:

Karta nie ma być dla mnie (mam lepszą :slight_smile: ) Ma być dla siostry do drugiego, lekko starszego komputera, chodzi tylko oto że coraz częściej minimalne wymagania gry to … , … , grafika 256Mb, … , … Gra o takich wymaganiach ma po prostu odpalić i się nie zacinać, może być w ogóle bez efektów, ma po prostu pozwolić na włączenie gry…

Na razie wypatrzyłem tą, co o niej sądzicie?

http://www.allegro.pl/item230255605_gig … sklep.html

cena może być trochę wyższa… :slight_smile:

Jeszcze jedno: jak dokopię 256Mb ramu na DDR o innym taktowaniu i o innych opóźnieniach to będzie działał z starszym ramem (też 256MB) o innych parametrach?

JESZCZE JEDNO :slight_smile:

Jak jakaś gra ma wymagania np. procesor 1,5GHz, 512ramu, grafika256Mb Jest pewność, że odpali? Zależy to tylko od GHz,ramu i ramu w grafice czy od czegoś jeszcze?

raczej nie

od tego czy nie masz syfu na kompie,jaki os itp :stuck_out_tongue:

do jakiego kompa ma być ta karta ?? jaki masz zasilacz (marka i moc)

ati radeon 9800pro można dostać na allegro.

Ważniejsza jest liczba potoków renderujących czy taktowania.

Niejednokrotnie karta z 128MB może okazać się dużo szybsza i lepsza niż karta z 256MB pamięci.

gra która wymaga 256Mb odpali?

syfu nie mam :slight_smile: a tam gdzie ma być karta są tylko gry więc raczej też nie ma… (niema nawet internetu, same gry)

nie pamiętam :slight_smile: napiszę później, ale chyba powinien dać sobie rade…

Powinna odpalić.

Najpierw sprawdź i napisz jaki to zasilacz. Niejednym wydawało się, że zasilacz pociągnie…

Poszukaj Radeona 9500PRO, 9700, 9700PRO one są naprawdę świetne (jak na taką cenę).

Lepiej 9800pro. Wydajniejsza, a różnica w cenie niewielka.

Tylko nie kupuj żadnego Mediona ( !!

w tym segmencie cenowym to tylko ati radeon 9800pro.

??? poco ma spr. jak włoży kartę i zacznie grać to jeżeli zasilacz będzie za słaby to mu sie komp po prostu zacznie zawieszać i wyłaniać…i to będzie oznaka że trza wymienić…

Jak mu sie wszystko spali to bedzie myślał nad kupnem całego zestawu?

:x

Jak podłączy, to może nawet zagrać nie zdąży…

Poczuje smród, rozkręci kompa i zobaczy, że wszystko spalone. To będzie oznaka do wymiany, ale wszystkich podzespołów…

w niektórych przypadkach zasilacz idzie z dymem (za duże obciążenie) ciągnąc za sobą inne komponenty - nie warto ryzykować.

Fakt, a te Radeony trochę ciągną…

miejsce gdzie sprzedawcy bardziej znają się na wszystkim innym tylko nie na kompach, w 99,99%.

Nowe podzespoły są bardzo wrażliwe na skoki napięcia.

Zabezpieczenia to są ale tylko w zasilaczach markowych, nie w szrotach robionych w kuchni na kolanie.

Jak starsze mogą się zjarać, to nowsze tym bardziej. Brak logicznego myślenia.

Nowsze kompy potrzebują mocnego zasilacza. Podam przykład, jeżeli sam nie możesz go sobie podać:

Masz średniej klasy kompa i Codegen 300W. Komp ledwo Ciągnie, choć “znawcy” z Vobisu mówią, że wszystko jest ok. Ty kupujesz sobie nową kartę graficzną i lepszego procka (oczywiście zasilacza nie wymieniasz). Podłączyłeś cały sprzęt, wciskasz przycisk Power, komp odpala się. Ty cały zadowolony z nowego sprzętu odpalasz wymagającą grę. Gra ładuje się i nagle komp się wyłącza. Nie wiesz co się stało, z budy czuć smród - zasilacz (szrot) spalił Ci komputer.

Im nowsze tym większe zapotrzebowanie na energie :slight_smile:

Nie trzeba mieć wypasionego zasilacza a trzeba mieć dobry zasilacz który trzyma napięcia, ma prawdziwą moc zgadzającą się z naklejką i ma zabezpieczenia no i zasilacz musi mieć zapas mocy jak masz zamiar modernizować komputer, na zasilaczach się nie oszczędza.

Ja miałem zasilacz codegen 300W przy konfiguracji AMD Duron 950 MHz, ram 512 MB PC-133 SDRAM, płyta ECS K7VMM, grafa GeForce4 MX440, Dyski Samsung 80 GB i Seagate 20 GB, Napęd CD LG 52x i Nagrywarka CD Sony pewnego dnia odpalam kompa zgasł i odpaliłem od nowa znów zgasł i już się nie odpalił, okazało się że zjarał się zasilacz i za sobą pociągnął pamięć ram i kartę graficzną to było w 2004 roku i od tego czasu nie oszczędzam na zasilaczu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 5e2ed.html mój 4 letni zasilacz… da rade? Na razie znosi Celerona 1,7GHz , GeForce4Mx, 256 Mb ramu i “fioletową”(Mercury) płytę główną…