Karta Graficzna. Na co patrzeć wybierając?

Chciałbym dokupić kartę graficzną do swojego kompa ale nie wiem czy taka będzie pasowała…

Na co muszę patrzeć wybierając?

Czy każda karta graficzna będzie pasowała do kompa jak jest odpowiednie wejście?

Napisz dokładnie jaką masz konfiguracje komputera oraz jakiej marki i mocy masz zasilacz i ile możesz wydać na nową kartę to coś ci polecimy ;]

na złącze jakie ma plyta glowna i karta ktora chcesz kupić

Hmm trudno powiedzieć… ) i próbuję rozbudować>

Karta graficzna zintegrowana więc dokupić :stuck_out_tongue:

Płyta główna “Asus P5VDC-TVM TE/S”

1GB Ram-u (958mb)

We właściwościach kompa o procesorze: “Genuine Intel® CPU @ 1.60 GHz 1.60Ghz” —> czyli dwurdzeniowy

Zasilacz: Delta Electronics GPS-350EB-200 A

Vista Ultimate

Płyta główna ma złącze PCI-Express tak jak karta graficzna, którą chcę kupić i nie wiem czy będzie do kompa pasowała…

bedzie pasować

Na co patrzyłeś stwierdzając to? :stuck_out_tongue:

P.S WIELKIE THX

Ja w niedzielę (za dobrą radą kilku osób z forum) kupiłem kartę graficzną GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+. Dzisiaj do mnie dotarła i właśnie ją testuję. Jest bardzo dobra, lepszej za te pieniądze chyba bym nie dostał. Jeżeli zamierzasz kupować kartę graficzną, to zwróć uwagę na prędkość szyny, ilość jednostek PixelShader i VertexShader, rodzaj pamięci zastosowanej w karcie i standardy jakie karta obsługuje. Dodatkowo koniecznie przyjrzyj się prędkości rdzenia i pamięci. Oczywiście dobierać kartę pod taki slot graficzny jaki masz na swojej płycie - w twoim przypadku będzie to PCI-E x16.

A zasilacz nie za słaby? ;>

na to co napisałem w pierwszym poście

jak możesz kup modecom mc lub amacrox

No tak najlepiej dokupić dla pewności, ale ja nie mam kopalni pieniędzy :PP

A ten co mam będzie miał problem z utrzymaniem karty?

ja nie mam pewności czy sobie poradzi :?

niech ktoś jeszcze się wypowie 8)

Hmm… Jak nie poradzi sobie to trzeba będzie kupic inną kartę graficzną :stuck_out_tongue:

Znasz jakieś dobre z którymi sobie na 100% poradzi?

Od tego 8600gts 512mb myślę że lepszym wyborem byłby ten radeon: http://www.allegro.pl/item291670636_his … _10_1.html To nowa konstrukcja i bardziej wydajna od tego gtsa… ;]

A zasilacz który masz jest dość kiepski :frowning: Delta jakby to określić to bardzo dobry zasilacz z tych najgorszych ;]

Do tego gtsa albo tego 3850 kup np http://www.allegro.pl/item291342697_wyd … m_wwa.html

Ogólnie na zasilaczu nigdy nie opłaca się oszczędzać gdyż można dużo więcej stracić ;] A ten twój 350w Delta nie pociągnie żadnej nowej wymagającej grafiki ;] tzn pociągnąć może pociągnie ale z dużym ryzykiem ;]

A na co trzeba patrzeć kupując zasilacz? Jakieś wejścia czy coś?

[quoe]A na co trzeba patrzeć kupując zasilacz? Jakieś wejścia czy coś?

marka ( !!

moc

ampery na linii +12v i 5v

Czytaj to

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … e=threaded

mam zamiar kupić Palit 8600GT Sonic+

+12V1 10.0A

+12V2 15.0A

+5V 21.0A

+5VSB 2.0A

A wszystkie zasilacze mają takie same wejścia?

nowy zasilacz powinien mieć ze molexy,zasilanie sata, 24pin atx, 4,8pin +12V do płyty główneh, minimum 1x6pin pcie.