Karta graficzna na gwarancji - morele

Przed nowym rokiem spaliła mi się karta graficzna, do serwisu dotarła 9 stycznia i do teraz tam jest… Kupowałem ją w morele.net, ale jest serwisowana bezpośrednio u producenta. To już ponad miesiąc jak ją mają i nic z nią jeszcze nie zrobili. Jak długo karta może przebywać w serwisie? Mogę żądać od nich zwrotu pieniężnego lub wymiany na nową??

jeżeli w karcie gwarancyjnej (o ile jest) nie ma zapisu o terminach reklamacji, to musisz czekać…

 

raz jak mi padła grafa to czekałem ponad miesiąc, ale wymienili na lepszą:)

Wiesz, jak naprawią to na pewno cię o tym poinformują musisz być cierpliwy. Tak jak ci sklep  napisał: nie mamy wpływu na etap serwisowania towaru…

Ja im kiedyś odesłałem słuchawki to czekałem ponad 2 miesiące.

Na przyszłość jak kupujesz coś w dużej sieci handlowej, to reklamuj na podstawie niezgodności towaru z umową a nie na podstawie gwarancji ( no chyba że warunki gwarancyjne są korzystniejsze, ale nie spotkałem sie z tym).

W końcu odpowiedzieli mi. 

Wg testów które znalazłem tak na szybko (Google -> hd 7850 vs r7 260x) to tak, chcą dać Ci słabszą kartę.

260x jest nawet wolniejszy od 7790

Żądaj w takiej sytuacji zwrotu gotówki, jeśli nie są w stanie wymienić na produkt nie gorszy

Inna opcja to dają ci R9 270, jeśli zaproponują, bierz

Odpowiednikiem wydajnościowym dla HD 7850 jest R9 270. Niczego poniżej tego modelu nie powinieneś przyjmować. 

Nie jest, R9 270 jest dość wyraźnie szybszy od 7850, nawet szybszy od 7870, więc nic dziwnego, że nie zaproponowali właśnie R9 270, ale jest to zachowaniem nagannym, bo zaproponowali produkt gorszy

A masz odpowiednik dla 7850 w serii R? Nie ma. AMD pominęło HD 7850 w smażalni, odsmażając od razu 7870.

 

Bzdura. 260X to wydajność między 7790 i 7850.

 

Żądaj pieniędzy, nie daj sobie wcisnąć gorszej karty.

Faktycznie, mój błąd, nie wiem o czym myślałem, bo przecież 260x to delikatnie podrasowany/przepudrowany 7790, ale i tak nie na tyle aby konkurować z 7850

Zasada jest taka: model równorzędny lub wyższy, czyli 7850, 6970, R7 265, 7870 lub R9 270.

http://screenshooter.net/101971477/jqfhbug

sprawdź dokładnie te wymiary 

http://www.zalman.com/images/productinfo/case/t1_plus/T1_PLUS_19.jpg

 

 R9 270 ma 26 cm