Karta graficzna nie działa poprawnie po (teoretycznym) podkręceniu

Witam, mam problem z kartą graficzną AMD Radeon R7 240. Pobrałem program CAM od nzxt aby monitorować pracę swojego komputera. Gdy zauważyłem zakładkę podkręcanie karty graficzne, odrazu tam weszłem ponieważ jestem zaawansowanym gracze. i zwiększyłem prędkość pracy pamięci i procesora. Po tamtym zabiegu karta się wysypała i ekran po paru minutach od restartu pc zmienia się w kolorowe paski po czym pc się restartuje. Po uruchomieniu programu ten wyświetla mi informacje o 91°C na GPU i wyłączonych wiatrakach.
Po paru razach uruchomiłem tryb awaryjny i odinstalowałem sterowniki karty graficznej przez co teraz jej komputer nie widzi, przez co nie mogę ich zainstalować na nowo.
Muszę dodać jeszcze że program CAM po uruchomieniu w trybie ekranowym a nie tylko powiadomienia wywala tą kartę i następuje restart. Program widzi kartę a system nie.

Jak sprawić by karta graficzna działała normalnie?

Karta raczej jest uszkodzona,Spróbuj odinstalować sterowniki za pomocą programu “DisplayDriver” i zainstalować po wcześniejszym pobraniu na nowo.Nie wiem czy w sterowniku podkręcałeś kartę graficzną ,czy w innym programie jak wspomniałeś ale przywróć wartości domyślne,będą nadal problemy z karta grafiki to jest ona uszkodzona.Sprawdź jeszcze jej temperatury,pokaż screen podczas normalnej przy komputera z darmowego “HWmonitor”.

Uwaliłeś kartę. Ot co!

Oto zdjęcie ekranu z programu HWMonitor

Co to znaczy po “teoretycznym” podkręceniu? To albo ją podkręciłeś, albo nie. Teoria nie równa się praktyce.

Zmieniłem parametry karty graficznej i od tamtego momentu nie pracuje normalnie. Zatem nie wiem czy karta jest podkręcona czy nie. Nie znam się za bardzo na tym i nie wiem czy jeśli jest taka sytuacja jak u mnie to czy można mówić o #podkręconej karcie.