Kartą graficzną nie działa w grach

(AjaxPL) #1

Witam, mam nowy komputer, ale miałam stary monitor który nie miał złącz takich do podpięcia i czekałem na nowy. Wyciągnełem kartę graficzną żeby ten stary działał na grafice z procesora. Otrzymałem monitor, wpiełem grafike, podłączyłem wszystko, zainstalowałem sterowniki z płyty i wszystko pięknie jednak w grach nie działa - tyle samo fps co na grafice z procesora. Koledzy poradzili mi żeby przestawić tą grafike w biosie, ale nie mogę go włączyć. Pisze, że Del włącza ja naciskam i nic. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

(JNJN) #2

Rozumiem, że nowy monitor jest podpięty do karty PCIE?

Co to za karta grafiki?

Jaki masz CPU?

I w biosie nic nie trzeba przestawiać.

(AjaxPL) #3

Raczej tak, ta karta to: Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix CPU: i5-6600k.

(JNJN) #4

To sprawdź gdzie masz ten monitor podpięty?

Karta GTX1060 poprawnie się zainstalowała? sprawdzałeś w menadżerze urządzeń?

Edit:

Jak wkładałeś kartę GF, to dodatkowe zasilania do karty podpiąłeś? bo może tu problem?

(Dimatheus) #5

AjaxPL , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(MrBeckham666) #6

Wydaje mi sie że monitor jest podłączony do integry. To jak jest ustawione w bios/uefi zależy czy cokolwiek zmieniałaś. Z regóły po podłączeniu grafiki i kabla od monitora uefi samo wykrywa i załącza karte na pci-e. Zawsze można reset bios zrobić i powinna wtedy karta na pci-e zaskoczyć.