Karta graficzna nie działa w laptopie lenovo

Najpierw w ogóle nie wykrywał system tej karty była tylko intela zintegrowana. Zainstalowałam Driver Booster i znalazł mi jednak sterownik do Radeona tylko, że teraz Windows zablokował go :System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

http://pokazywarka.pl/mxlqtu/

Przy laptopach najlepiej korzystać ze sterowników dostarczanych przez producentów tych laptopów.

no to wtedy mi nie wykrywał żadnego sterownika a pobrałam ze strony lenovo

System ? Laptop ?

Najpierw musisz wgrać sterownik do zintegrowanej karty. Z tego co widać nie zrobiłeś jeszcze tego. Sterowniki ze strony producenta laptopa powinny działać.

No faktycznie nie wgrywałam tych sterowników od intela bo myślałam, że w tym jest problem. System nie chciał zainstalować serowników Radeona ze strony Lenovo ( niby się instalowały ale z błędami i nic nie dawało przeinstalowanie - kaput system ich nie widział).

Myślałam, że skoro Intela się ok instalują to “zmuszę” lapka do zobaczenia radeona jeśli tego inela nie będzie. Nic nie dało lapek działał na sterownikach microsoftu dopiero driver booster zainstalował tak żeby radeon był widoczny. Co z tego skoro windows mi go wyłącza!

Windows 8.1 Lenovo g510

Oddałabym do serwisu ale jeszcze mam nadzieję, że to nei problem ze sprzętem…

Windows 8.1 x64?

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-G510.117804.0.html

AMD RADEON HD 8570M ? (chyba , że inna wersja laptopa)

http://support.amd.com/en-us/download

http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows 8.1 - 64

W kwestii aktualizacji sterowników przez Windows Update :

No to co się zainstalowało to jest Radeon R5M230. Nie wiem na ile to ma związek ze stanem faktycznym bo nie pamiętam jaki to był radeon na początku.

x64

Pobierz sterownik :

http://support.amd.com/en-us/download

http://pokazywarka.pl/c80hek/

Nic złego z połączeniem się nie działo. Po prostu nie mogę tego zainstalować

http://pokazywarka.pl/qps159/

Zacznij od chipsetu, potem integra i na końcu radeon. Jeśli byłyby problemy z instalacją to przywróć system sprzed instalacji sterów i próbuj ponownie.

Zrób tak jak pisze Longhorn2009. Po instalacji każdego sterownika rób restart. Wcześniej może warto odinstalować sterowniki o AMD i Intela programem Display Driver Uninstaller: http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html . Wtedy jeszcze raz - chipset, restart, Intel, restart, AMD, restart.

W laptopie masz technologię AMD Enduro, więc ster od Intela musi być wcześniej, bo karta zintegrowana jest podstawową - sygnał zawsze przez nią przechodzi, nawet jeśli działamy na AMD.

Spróbuj najpierw ze sterownikami ze strony Lenovo, a jak nie, to znów wyczyść DDU i ze stron Intela (jeśli to laptop z linku, który podał KAZDAN63 to jest Intel HD graphics 4600) i AMD. Dwa razy upewnij się, że ściągasz właściwe stery (karta, system i czy x32/x64. Programów takich jak Driver Booster raczej nie używaj, bo mogą czasem zdrowo namieszać.

AMD ma jeszcze aplikację do automatycznego instalowania sterowników pod ‘Automatically Detect and Install Your Driver’.

Może jeszcze w ten sposób.

 

Niby wyświetla się w systemie dobrze:

http://pokazywarka.pl/dfb4ij/

ale w grach nie działa radeon tylko intel i nie muszę dodawać że najprostsze gry nie odpalają

http://pokazywarka.pl/0dhu4f/

spróbuję jeszcze jak Maha radzi

Sprawdź na nowszych tytułach, bo jeśli chcesz zagrać w pierwszego max Payne to jest to bardzo wiekowa gra i może być potrzeba ręcznie ustawić w sterowniku AMD aby uruchomiła się z radeonem.

Może musisz dodać gry ręcznie w panelu AMD, żeby chodziły na AMD, albo wymusić AMD dla całego systemu na czas grania. Gdzieś czytałem (sam nie gram), że w niektórych grach ich główny proces jest inny niż ten odpalany ze skrótu.

A pod prawym myszki na skrócie masz coś w stylu ‘Uruchom z procesorem graficznym’ i do wyboru Intel lub AMD?

to są gry ze steama nic nie ma pod prawym Lara Croft też się z intelem uruchamia i nie ma Radeona do wyboru. Ten Rradeon nie działa tylko tak udaje w systemie że jest a Intel zintegrowany wszystko uruchamia.

Jeszcze parę miesięcy temu te gry na tym samym laptopie bez problemu się uruchomiały - coś się zepsuło bo reinstalacji.