Karta graficzna nie działa

a no nie wiedziałem ;p sprawdzę u kolegi.

Kurde, przeczytałeś coś żem wypisał ? TA PŁYTA GŁÓWNA NIE OBSŁUGUJE KART AGP X8 i tyle! miałem to wiem, i myślisz że nie testowałem innych specjalnie do serwisu i co ? nic nikt nie zrobił tylko zamatował starą kartę. I wiesz ? każdy tak gadał, że płyta powinna spowolnić kartę ale niestety do dziś nie udało mi się zainstalować lepszej karty niż GeForce 4MX, to był jeden z wielu powodów żeby kupić nowego kompa :slight_smile:

Może i AGP 4x ma większe napięcie, ale nie na tej płycie głównej.

Ja przeczytałem twój post od początku do końca i twierdze że miałeś coś nie tak z tą płytą, bo ja koledze montowałem Radeona 9800Pro i GeForce 6600 na tej płycie i wszystko działało bez problemu, tylko z Radeonem HD2600XT były problemy bo komp nie chciał startować.

Ja na swojej płycie ECS K7VMM z AGP 4x odpaliłem Radeona 9600Pro z AGP 8x i też bez problemu działało.

Mój kolega też miał taką płytę główną jak ty, prawda na niej się da ruszyć karty pod AGP8x, ale płyta główna ECS P4VXASD nie potrafi ruszyć kart nowszych i lepszych niż GeForce 4MX, wystarczy spojrzeć na budowę slotu AGP różni się od tych co były montowane w innych płytach głównych też AGP 4x (nie kolorem, tylko ilością styków i brakiem przedziałki )

Jak to nie jest sprawna? płyta działa do dziś. Nawet dziś odpalałem kompa z nią żeby sprawdzić czy jeszcze działa.

A testowane karty które nie odpaliły były to: Galaxy GeForce 5500FX, GeForce 5200FX, Readon 9250, Readon 9600, kolesie z neo-system mówili że sami nie wiedzą o co chodzi, a testowali te karty na moich oczach i ani jedna nie odpaliła.

Przecież te karty mają uniwersalne AGP czyli mają dwa wycięcia działają na AGP 1.0, 2.0 i 3.0.

* AGP 1.0 - napięcie sygnalizujące 3.3V oraz mnożniki AGP 1x oraz AGP 2x

* AGP 2.0 - napięcie sygnalizujące 1.5V oraz mnożniki AGP 1x, AGP 2x oraz AGP 4x

* AGP 3.0 - napięcie sygnalizujące 0.8V oraz mnożniki AGP 1x, AGP 2x, AGP 4x oraz AGP 8x

* Karty AGP 3.3V - pasują tylko do magistrali AGP 1.0, charakteryzują się jednym wcięciem w złączu AGP (patrząc na kartę od frontu wcięcie dzieli złącze na pierwszą część - mniejszą, i drugą - większą)

* Karty AGP 1.5V - pasują do magistrali AGP 2.0 i 3.0, charakteryzują się jednym wcięciem w złączu AGP (patrząc na kartę od frontu wcięcie dzieli złącze na pierwszą część - większą, i drugą - mniejszą)

* Karty Universal AGP - pasują do wszystkich w/w rodzajów magistrali AGP (1.0, 2.0, 3.0). Charakteryzują się dwoma wcięciami w złączu AGP.

http://www.allegro.pl/item287098183_gal … 28bit.html

http://www.allegro.pl/item286667368_gef … l_dvi.html

http://www.allegro.pl/item286274836_sap … 0_bcm.html

Nie chodziło mi o budowę magistrali karty graficznej tylko o slot na płycie głównej, mniejsza o to.

Bądź se w przekonaniu że sobie zmyślam ok, twoja spawa. A wy mu dalej doradzajcie jaką kartę ma kupić, i niech dalej koleś wydaje kasę w błoto.

A teraz drogi @bravado dam Ci taką samą rade jak wszyscy ludzie którzy na tym forum nigdy na oczy nie widzieli tej płyty głównej:

Karta Graficzna to ■■■■, bo przecież powinna spowolnić z 8x do 4x lub masz ■■■■ zasilacz, a najlepiej weź se zmieni całego kompa :wink:

Pozdro !!

podaj jaki masz zasilacz

Szkoda że nie mieszkasz w moim mieście bo bym Ci pokazał działającego GeForce 6600, Radeona 9600Pro czy Radeona 9800Pro na ECS P4VXASD.

Który jest taki sam jak na ECS K7VMM z 2002 roku i ECS K7VTA z 2001 roku.

ehh… nic tylko płakać.

Wtedy to ja bym dostał ogromnego szoku :o i pewnie zawału. Załóżmy że informatyk z CD-Media miał racje i ty też, i twierdzicie że płyta główna była walnięta, to powiedź mi dlaczego działały wszystkie karty do GeForce 4MX ?

Ale jeszcze zobaczymy co a kartą graficzną, autora postu.

widzę że tu niezła dyskusja ;p rozmawiałem z tym typem co mi kartę sprzedał i mówi że 100% sprawna a przyczyną może być słaby zasilacz (karta chodziła na 350) lub sfatygowane kondensatory przy porcie AGP na

płycie głównej. nie wiem o co chodzi z tymi portami ;p ale będę musiał do kolegi jechać i ją przetestować a teraz święta więc ciężko będzie ;p

może być uwalona… zobacz u kumpla czy działa. nawet jak będziesz miał AGP x2 x4 to powinna ruszyć. no i te sterowniki…

na 9550 256/128 od PowerColor jest jeszcze takie wejście jak do dysków/nagrywarek ~5[V] Musisz to podłączyć jeśli posiadasz coś takiego bo inaczej mi tez nie chciała pojsc.

u kolegi działa :wink: więc tu musi być zasilacz, kupuje nowy. na co trzeba patrzeć kupując?

Kup Modecom MC-350ATX za 99 zł, tylko nie daj sobie wcisnąć Modecoma Feela bo to kiepski zasilacz.

był u mnie informatyk i mówił że ta karta nie działa na tej płycie bo max x4. ale i tak muszę wymienić płytę bo mam pogrubione kondensatory czy coś takiego :wink: więc temat do zamknięcia.

Może to głupie, ale ja u kumpla i u siebie miałem taki problem jak nie docisnąłem grafiki dobrze, a wystarczyło ją tylko wtedy walnąć i było po problemie. Poza tym ja sobie włączałem już radka 9250 agp 8x pod VIA KT 133 AGP 4x i jakoś szło, ale poczytaj w instrukcji, może tam coś znajdziesz.