Karta graficzna nie działa

Mam problem. Dzisiaj przysłali mi ATI Radeon 9550 256MB AGPx8 i chciałem podłączyć. Robie wszystko podłączam i przy włączaniu komputera monitor nie reaguje, czarne tło, komputer jakoś inaczej pracuje. moja płyta główna na pewno pasuje pod tą kartę bo pytałem się już sprawdzonej osoby na tym forum. co mogę zrobić aby działało? stara karta działa ;/

karta: http://allegro.pl/item279726537_swietna … agpx8.html

A sterowniki od starej chłopcze wywaliłeś :D?

Wesołych i pozdrawiam :wink:

nie dziala a wyrzucilem sterowniki ;/ jeszcze jakies pomysyly?

Hmm, poszukaj na googlach, programu który doszczętnie wywalał stery, jakiś driverkiller czy coś. I jeszcze jedno, jaką miałeś wcześniej kartę ?

GeForce 2 MX/MX 400 - gowno wielkie ;/ a clear cmos? na pewnym forum czytalem ze tez moze pomoc - trzeba wyjac baterie od plyty na 10 min …

Pierwsze słyszę ale możesz spróbować :wink: Chociaż szybciej będzie przez zworke :wink: Spróboj włożyć starą i tak jak wcześniej mówiłem poszukaj na googlach driver killera :wink: A jak nie pomoże no to chyba tylko format :wink:

Wesołych i pozdrawiam :slight_smile:

nie moge nic takigo znalesc … daj moze link ;| rowniez zycze tobie Wesolych Swiat :wink:

Ok, tutaj masz programik do kasowania sterów a Tutaj dokładną “procedurę” jak je doszczętnie wywalić, niestety w j. angielskim, jak będziesz miał problem z tą instrukcją pisz pod gg 9237490 :wink:

Pozdrawiam :wink:

Ale to jak jest ? Włączasz “ON” kompa i się bios ładuje i Windows przez chwile ładuje się i potem jest czarny ekran ? czy po prostu jak naciskasz “on” to woqule nic od razu ?

Jak jest że nie ma niczego po uruchomieniu to twoje MB nie obsługuje standardu 8x chodź wtedy powinien spowolnić karta, ale czasem w chipsetach VIA sie tak nie da i płyta po prostu jej nie obsługuje.

niee wogle mi sie bios nie laduje tylko mam czarne tlo ;/ moze mam zaslaby zasilacz ;| parametry mojej plyty glownej :

Właściwości płyty głównej	

ID płyty głównej	62-0125-001131-00101111-040201-VIA_P6$P4VXASD2P4VXASD2 Release 01/25/2002

Nazwa płyty głównej	ECS P4VXASD2


Właściwości magistrali FSB	

Typ magistrali	Intel NetBurst

Szerokość magistrali	64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania	100 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania	400 MHz

Przepustowość	3200 MB/sek


Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej	

Typ magistrali	VIA V-Link

Szerokość magistrali	8-bitowy(a)


Informacje fizyczne płyty głównej	

Liczba gniazd procesora	1

Liczba gniazd rozszerzeń	4 PCI, 1 AGP, 1 CNR

Liczba gniazd pamięci	2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną	Audio

Współczynnik postaci	ATX

Rozmiar płyty głównej	240 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej	P4X266A


Producent płyty głównej	

Nazwa firmy	Elitegroup Computer Systems

Informacje o produkcie	http://www.ecs.com.tw/products/pd_list.asp?submenu_id=4&function_id=1

Uaktualnienie BIOS'u	http://www.ecs.com.tw/download/dw_list.asp?submenu_id=23&function_id=1

Jak wkładasz starą to działa? Jeżeli tak no to tak jak pisałem wcześniej, odinstaluj stery :slight_smile:

//Wróć głupota! To nie wina sterów. Może karta jest po prostu trzepnięta? Spróbuj u znajomego czy gdzie tam chcesz :slight_smile:

O jaaa, właśnie miałem tą płytę główną :smiley: ona obsługuje tylko AGP 4x czyli kart lepszych niż GeForce 4 MX nie ruszysz, po prostu podaje zbyt niskie napięcie. Na karcie wentylator działa, ale karta nie odpala :stuck_out_tongue: możesz nawet iść do jakiegoś serwisu, powiedzą Ci albo “płyta jest uszkodzona”, "albo “ECS jest zbyt słaby do owej rozbudowy i możesz se jedynie z pamięcią pokombinować”, jedyne co można to wymiana płyty głównej pod ten sam socket , lub zbierać na nowego kompa, bo naprawdę nic na tej płycie głównej nie zrobisz, mówię ci to nie jako wiedzę teoretyczną tylko praktyczną :slight_smile:

pozdrawiam.

no ***** nowa karta tyle czekałem że pogram w jakieś lepsze gry i nic. a co będe musiał wymienić razem z płytą? hehe może ktoś chce kupić tą kartę xd

________________________

Daruj sobie śmieci, które wykropkowąłem na rozmówki z kolegami pod trzepakiem.

Forum to nie szambo, w które można podobny nawóz wrzucać…

Agaton

A to ciekawe bo ja zamontowałem na tej płycie Radeona 9800Pro AGP 8x i działało normalnie.

AGP 4x ma większe napięcie od AGP 8x.

Scorpio czyli powinno działać? tylko czemu u mnie nie dziala ;|

Jaki masz zasilacz marka, model i moc, jaka reszta konfiguracji, ile dysków twardych i napędów ??

mam 2 napędy jeden DVD drugi CD, CODEGEN 300W model 250XA1 mam 1 dysk twardy podzielony na 2 partycje …

zasilacz do wymiany :slight_smile: to raz - dwa, podłącz starą kartę - działa ?? jeśli tak to sprzedali ci chłam reklamuj.

stara karta działa, tak myślałem że to zasilacz. a po podłączeniu w nowej karcie święcą się diody więc powinna działać.

oj masz pojęcie o sprzęcie :wink: światełka informują jedynie o napięciu który jest “na sprzęcie” a nie o jego sprawności i idąc twoim tokiem rozumowania to czemu sprzęt nie działa skoro się świeci diodka ??

reklamuj złom :slight_smile: tudzież przetestuj dla pewności na innym komputerze (np kolegi).