Karta graficzna nie reaguje

Pomoże ktoś rozwiązać tą zagadkę?

Poszukaj systemowych errorów w podglądzie zdarzeń. A gdyby tam było bez czerwonych błędów, to będzie wskazywało na problemy z monitorem.

Po zainstalowaniu sterowników Crimson sprawdź w WattMann czy zegary i stany są ustawione prawidłowo. Przerabiałem ten problem na RX 480 przy którychś sterownikach i dla wszystkich stanów z jakiegoś powodu miałem ustawione 700 Mhz. Zazwyczaj reset ustawień przywraca odpowiednie wartości.

1 polubienie

@Bogdan_G Z monitorem? Brak reakcji zegarów karty i monitor? Sorry. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Po prostu wyszukaj w necie “czerwony ekran”.

Wyszukałem “czerwony ekran”. Tyle że nijak ma się to do mojego problemu z karta graficzną. Nie rozumiesz czegoś czy ja jestem aż takim idiotą?
Jaki związek ma brak taktowania rdzenia w karcie z monitorem? Oświeć mnie, błagam.

witam,

powody mogą być 2

  1. karta graficzna
  2. zasilacz

co do karty graficznej zrób tak jak pisał wyżej @LORDEK ,usuń ewentualny overcloking. jeśli to nie pomoże spróbuj sflashować inną wersje biosu.
jeśli ty lub jakiś znajomy posiada jakąkolwiek kartę graficzną spróbuj podmienić i zobacz co się stanie, tak samo z zasilaczem.

prolem z monitorem czy kablem a w szczególności OS można z góry wykluczyć.

Żebyś się nie zdziwił, ale może mieć. U mnie uszkodzenie pamięci GPU zaczęło się od zwijania obrazu do środka ekranu. Wystarczyło wyłączyć i włączyć ekran i wsio było już ok. Potem już miałem BSOD’y przy każdym starcie systemu. Kolega @Bogdan_G sugerował szukanie ew. wpisów z dzienniku, bo tam pojawiają się najczęściej błędy spowodowane sterownikami. Nie nazywaj kogoś z góry idiotą, bo to nic Ci nie pomoże, a najwyżej skończy się na reakcji moderacji.

Co Do WattMann bywa jeszcze tak, że jest dostępny tylko jeden stan. Oznacza to, że jest albo problem ze sterownikiem, albo grafika siada. Bywa tez tak, że tylko ostatni stan jest źle ustawiony np. coś takiego:

wtedy też możesz mieć efekt zamrożonego zegara, bo grafika chcąc osiągnąć najwyższa możliwą wydajność ustawia się pod ostatni stan. Nie widać wtedy też narastającego zegara gdyż często GPU nie korzysta ze stanów pośrednich gdy mamy ustawioną maksymalną wydajność - która jest w sumie domyślnym ustawieniem.