Karta graficzna nie startuje!?

Witam!

Zakupiłem ostatnio karte graficzna Radeon X1600 pro (512mb).

Wpiąłem karte do płyty głównej (nForce3-a) pod złącze AGP 8x (czyli takie jak wymaga karta),

podpiąłem dodatkowe zasilanie ze stacji FDD (dyskietek) i karta powinna ruszyć.

Jednak komputer sie nie włącza, a po naciśnieciu POWER wiatrak procesora i zasilacza tylko lekko “drgnął”.

Wcześniejszy Radeon 9600 śmiga normalnie. A dorbze by było ruszyć z nowa bo tam chociaz pixel shader 3 jest :wink:

Zasilacz, w komputerze ma 450 W mocy więc teoretycznie też powinno wystarczyć.

I teraz moje wnioski - czyli moc komputera odpowiednia żeby ruszyć bo złącze 8x i zasilacz mocny,

mankamentem moze byc (chodź nie powinno to stanowic róznicy) to że płyta głowna to nVidia a karta to AMD,

jednak procesor tez mam od AMD (Sempron 3000+), a poprzedni radeon9600 to tez oczywiscie AMD.

A wiatraki, które tylko “drgają” jednorazowo to oznaka prawodpobonie zwarcia na płycie głownej,

i drgają ponieważ komputer gdy próbuje sie włączyć wyczuwa złe napięcie i zatrzymuje sprzet przed spaleniem…

Coś możecie doradzic ? jak uruchomić kartę?

W tym temacie mogę powiedzieć tyle: mam podobną konfigurację - płyta na nForce 3 250, Sapphire Radeon X1600 Pro i Athlon64. Możesz wykluczyć problem kompatybilności i mocy zasilacza - obecnie u mnie działa to na Codegenie 500W, a wcześniej działało także na Modecomie 350W.

Ja stawiam na zasilacz. Jaki masz model tego 450W, który mówisz, że jest mocny? Jaka marka?

eh no cóż, problem rozwiązałem poza forum.

zaniosłem karte do znajomego elektronika i niestety jest zwarcie na karcie,

pomogla by wymiana dwóch tranzystorków, ale niestety wątpie że uda się je dostać bo są podobno jakiejś kosmicznej marki;p

także karta do śmieci… :frowning:

Dodane 30.08.2010 (Pn) 17:18

sapphire9550 , skontaktuj się ze mną jakbyś mogł, email : shewer@o2.pl